KONTAKT:

SHOWROOM & OWAY ACADEMY

Francouzská 17 / Sázavská 1

+420 725 783 123

Email: showroom

www.ecosalonrolland.cz

Navštivte nás: Street View

ATELIÉR 13

 

 

 

TĚLA BÁSNÍ

.

Od 7.3.2017 v prostorách ECOart ORGANIC BEAUTY SALON & SHOWROOM na sebe můžete nechat působit texty básní pana Petra Eicheho, umělecké fotografie pana Miloše Tancibudka a Jiřího Řehořka spolku působící pod týmovou pracíATELIÉR 13„, kteří se proslavili na úkor životního díla: Praha 1 – Železniční most – První výtvarná instalace na tomto mostě v historii. Proto je nám velkým potěšením že právě tito umělci představují svá umělecká díla i v našem prostoru, vystavovaný soubor textů a fotografií se nazývá:  „TĚLA BÁSNÍ“.

.

.

Těla básní je spojení označující skupinu dvou až pěti tvůrčích elementů, jejichž dílo se vyznačuje laskavou ponurostí, potlačeným erotičnem a ultrarealistickou dovádivostí. Nebrání se překvapivým konjunkcím s jinými uměleckými směry, například s lidovou cimbálovou hudbou, moderní architekturou, moravským folklórem inspirovanou malbou a podobně. Některé vzniklé mišmaše se mohou zdát bizarní. Avšak právě bizarnost považují někteří za podstatnou kvalitu současné reality. Petr Eiche / TĚLA BÁSNÍ.

.

ECOart ORGANIC BEAUTY SALON & SHOWROOM je rovněž možné zakoupit kalendář s fotografiemi cyklu „TĚLA BÁSNÍ“ v hodnotě 399,- Kč.

.

.

 

Lenka Jurečková

.

Vzácným  hostem vernisáže fotografií a básní byla talentovaná malířka, která malovala na těla přítomných: Lenka Jurečková pochází ze Bzence. Žije v Praze. Absolvovala výtvarnou výchovu a český jazyk na PdF UP v Olomouci (malbu u Ak. mal. Ladislava Jalůvky) a PdF MU v Brně (malbu u Mgr. Petra Kamenického). Folklorní tradice se pro ni stala dominantním námětem tvorby (kresby a malby) už od dob studií. Inspiraci čerpá v živém folklorním dění jihovýchodní Moravy a přilehlých částí moravsko-slovenského pomezí. Figurativní motivy s typickými tanci, muzikanty, mužskými a ženskými sbory na obrazech často doplňují motivy krajinné – pole, vinohrady, mlýny i kapličky. Doposud připravila více než 40 autorských výstav hlavně na Moravě, ale i v Praze nebo v zahraničí.

.

Cimbálová muzika Kyčera

.

Cimbálová muzika Kyčera vznikla v roce 1999 v Praze jako muzika hrající Valašsko. Za dobu existence se několikrát obnovilo její složení a současně se rozšířil i repertoár také na oblast Slovácka.