KONTAKT:

SHOWROOM & OWAY ACADEMY

Francouzská 17 / Sázavská 1

+420 725 783 123

Email: showroom

www.ecosalonrolland.cz

Navštivte nás: Street View

Friends of Roll

[accordion align=““ numbers=“false“ first_one_open=“false“]

[pane title=“Claudie Marčeková – ambassadorka stylingu Rolland OWAY Infine“]

marcekoUmělecká make-up artist a fashion stylist Claudie Marčeková je ve svém oboru špičkou již 20 let. Působí jako vizážistka a stylistka významných osobností a celebrit, pracuje jako výtvarník kostýmů, image maker a v neposlední řadě je majitelkou Studia Professional. Claudie se zabývá nejen stylistickými semináři, kurzy make-upu apod., ale také se zajímá o novinky na poli přírodní kosmetické péče: „Miluji za studena lisované bio oleje, proto jsem si také hned zamilovala olejíček Glossy Nectar, který krásně voní.“
Claudie o Rollandu a trendu přírodní kosmetiky:
„Snažíme se jít s dobou a přirozeně se začínáme ubírat cestou, která je šetrná a chrání život i prostředí, ve kterém žijeme. Respekt k životu, láska k módě a radost ze života samotného je hlavní ideou nového konceptu mého studia. Proto jsem si pro spolupráci vybrala přírodní kosmetiku Rolland. Struktura, konzistence i vůně připomíná vše, co cítíte ve SPA – propojené s ajurvédskou filozofií.  Odkaz a tradice starých receptur ajurvédy jsou úžasné a jejich kombinace s biodynamickými extrakty, ekologickým smýšlením a exkluzivním designem je velmi módní a sexy!
Stylingové produkty Rolland, nejen že velmi zatěžované vlasy modelek chrání před poškozením způsobeným častými a radikálními změnami účesu, ale zároveň jsou tak dokonalé, že nám, hairstylistům, v mnohém usnadňují práci. Styling je v krátké době velmi efektivní a dosahuje tím požadovaného vzhledu.
Oceňuji jeho kvality například nyní při tvorbě tolik módních vln, uhlazených, ale přirozených účesů, trendy rozcuchaných copů i při přípravě celé řady dalších vlasových konceptů.
Přestože použiji více produktů najednou, na vlasech nikdy nevidím zatížení – naopak zůstávají přirozené, což je opravdu poprvé za celou mou profesionální kariéru.
Green Inspiration Salon Claudie Marčekové: www.claudiemarcekova.cz

Kolik pravidelně používáte produktů na vlasy a proč?
Pravidelně používám šampon, kondicionér (občas přidám masku), Rolland Bio-rich Water a sem tam i Glossy Nectar od Rolandu, jako olej na konečky.

Mají podle vás vlasy na ženě 21. století ještě nějaké kouzlo? Není už to všechno tajemství a okouzlení vytlučeno krásnými šperky, kabelkami, výrazným líčením?
Rozhodně ne, v žádném případě není možné kvalitní a krásné vlasy přetlouct šperkem či jiným image dotvářejícím doplňkem. Vlasy jsou korunou krásy a úprava, střih a barva vypovídají o životním stylu každé z nás.

Jak si udržujete postavu a co při tom nosíte na sobě?
V novém konceptu studia jsme zavedli, vedle kvalitní vlasové přírodní kosmetiky a kvalitní péče o pleť v bio kvalitě, také soukromé hodiny pilates se špičkovou trenérkou. To je způsob, kterým se snažím udržet mladistvý vzhled v harmonickém spojení se zdravým tělem:-). Černá barva mě neopouští ani při cvičení, stejně tak jako leginy a triko.

Má smysl jezdit na rodinné dovolené?
Absolutně ano, je to to nejlepší co vám mohu doporučit, rodinné dovolené miluji!

Jak vidí Claudie produkty stylingové řady Rolland OWAY Infine:
Glossy nectar
– „Olejíček, který nezatíží ani jemné vlasy, vhodný pro všechny tipy vlasů, krásně voní. Ráda jej používám při česání různých akcí, focení editoriálů apod.“
Bio-rich water – „Skvělý před foukáním vlasů, hydratuje a chrání. Bio-rich Water je absolutní špička – oblíbila jsem si jí i při focení!“
Thermal stress protector – „Absolutně úžasný produkt, který jsem použila při úpravě vln žehličkou na focení především při retro vlnách“.
Nurturing drops – „Hutnější nezatěžující textura zacelí konečky, chrání vlasy pro hedvábný vzhled.“
Boho pomade – „Přípravek je vhodný pro kudrnaté vlasy, propramínkuje a zároveň nezatíží – zachovává přirozený vzhled.“
Frozen glaze – „Super rozcuch, který drží opravdu celý den, strukturuji s ním především velmi kreativní účesy a to z krátkých i dlouhých vlasů“.
Sea Salt spray – „Je super, cítit se celý rok jako na dovolené u moře – používám často při focení a při přípravě fashion show. Vlasy jsou perfektně propramínkované a velmi ležérní a sexy“
Shaping putty – „Skvěle styluje, mám několik hereček a modelek, u kterých potřebuji docílit divokých vln ve velmi krátkém čase, s tímto produktem toho vždy docílím. Je úžasně voňavý a drží tvar vln velmi dlouhou dobu i u těžkých a velmi hustých vlasů. Trend módních přehlídek z Milána teď velí vlny, vlny a zase jen vlny – báječný produkt“.
Precious wax – „Každému typu vlasů dodá úžasný lesk – což se mi skvěle hodí hlavně při účesech na svatby, plesy apod.“
Shabby mud – „Mé klientky s krátkými vlasy, které chtějí vypadat ležérně, si tento produkt velmi oblíbily“..
Quick glue – „Pasta, která udrží v rozcuchu i nepoddajné vlasy.“
Sculpting mist – „Sprej je silně tužící, používám ho pro ty nejnáročnější účesy.“
Glamshine cloud – „Olej pro lesk, který tuží – skvělá věc.“
Flux potion – „Hedvábné vlasy po celé délce – tento produkt používám především při módních přehlídkách, kdy chci aby vlasy byly hladké a jemně rozevláté, je skvělý a vlasy působí velmi fashion. Modelky jsou nadšené, že jejich vlasy nejen že krásně voní, ale zároveň jim je ani s žehličkou nezničím.“

[/pane]

[pane title=“Jakub Hájek – ambassador značky Rolland“]

image001hajek

Ambassador značky Rolland pro český trh – uznávaný a inovativní kadeřník Jakub Hájek je zároveň spoluzakladatelem a matadorem lifestylového serveru PROTI ŠEDI.  Do povědomí se zapsal neotřelým stylem a svým osobitým charakterem. Nezávislý kadeřník, který k účesu přistupuje jako k jedné z nejdůležitějších součástí naší image. Rolland je tedy potěšen, že si Jakub Hájek oblíbil jeho produkty! Především pak Bio Rich Water! „Tu prostě miluju!“ prohlásil o této Rolland novince!

Pro všechny, kdo mají chuť změnit svůj look v rukou odborníka a nechat své vlasy probudit energií přírody produktů ROLLANDu, kontaktujte Jakuba na jeho FB profilu a on Vám poradí, jak na to! Jak na život!

Bio Jakuba Hájka

www.hairgods.cz

www.protisedi.cz

[/pane]

[pane title=“La Femme Mimi – přátelíme se s módou“]

MiMi Nguyen Hoang Lan
 • narozena 25.4.1978 v Saigonu
 • pochází z umělecké rodiny – oba rodiče jsou malíři
 • do České republiky přijela v roce 1993
 • vystudovala fakultu Sociálních věd na Univerzitě Karlově
 • La femme MiMi založila v roce 2007. Ale již od roku 2005 začala připravovat svou první kolekci.

Prezentace v ČR:

 • 2007 První velká prezentace v Českém centru.
 • 2008 První představení na Designbloku v Praze
 • 2010 Poprvé účast na PragueFashionWeeku a od té doby každoroční prezentace kolekce podzim/zima
 • 2013 představila svou značku na Grace´n´Glamour v Praze
 • 2013 oblečení La femme MiMi ve filmu „INTIMITY“ (premiéra filmu 2014)

Zahraniční prezentace:

 • 2009 Amsterdam Fashion Week
 • 2010 pravidelná účast ve Vídni na Modeplast Vienne Fashion Week
 • 2012 byla vybrána jako mladý nadějný návrhář z Evropy pro prezentaci v Linci na ModeZone Linec

Spolupracuje dlouhodobě s Tonya Graves. Mezi její stále zákaznice patří i mnoho dalších známých tváří. MiMi ale nejraději obléká normální ženy, které se chtějí cítit vždy elegantně a žensky. Umí kombinovat barvy a vzory tak, aby byly i nadále elegantní. Velmi ráda také pracuje s hedvábím, o kterém je přesvědčena, že je pro oděv nejvíce sexy materiál.

O značce La femme MiMi – La Femme MiMi podtrhuje ženskou krásu 

La femme MiMi podtrhuje ženskou krásu. Na první pohled vidíte půvabnou ženu, napodruhé si všimnete vyjímečných šatů. Design La femme MiMi se soustředí na formu, barevné kombinace a především na kvalitu látek. Je to značka, která umocňuje ženskost, přesto zůstává pohodlnou a inspirující. Její jedinečnost spočívá v pestrých barvách, vzorech a především ručních výšivkách, jejichž motivy navrhuje sama MiMi Lan.

Momentálně má svůj butik v Praze 1, Štěpánská 51, dále nabízí svou kolekci přes e-shop, showroom v Amsterdamu a speciální internetový obchod zaměřený na německy mluvící klienty ve Vídni.

http://www.lafemmemimi.com/

Stáhnout tiskovou zprávu

Spolupráce – Rolland Oway a La femme MiMi – první společná módní přehlídka 20. března 2014 v Botanické zahradě Univerzity Karlovy

Galerie Pavla Kroupy z módní přehlídky

[/pane]
[pane title=“Laydee Jane – DJ a producentka“]


laydee_
laydee1

Lucie Králová alias LayDee Jane se narodila v České republice. Už od dětství projevovala velký cit k hudbě. Navštěvovala několik uměleckých škol, ve kterých se učila tanci, zpěvu a hry na klavír. Tyto nabité zkušenosti jí později pomohly k tomu, aby svoji lásku k muzice rozvinula naplno. V roce 1999 se přestěhovala do Švýcarska, kde měla i svoje první velké „DJské“ vystoupení. Zde se také poprvé začala zajímat o hudební styl trance, kterému posléze absolutně propadla. Svůj talent nadále rozvíjela v místních klubech, či na velkých indoor parties a během krátké doby se stala jednou z nejoblíbenějších švýcarských DJek. Oblibu u publika a uznání od profesionálů získala především díky svým energickým a průkopnickým setům, které reflektovaly nové trendy na poli trance music. Podle žebříčku ”The DJ List“ patřila LayDee Jane v roce 2006 mezi 30 nejoblíbenějších trancových DJs na světě.

Jste hravá?
A nejen to…a ve všech možných směrech:)

Co uděláte, když ztroskotáte na pustém ostrově?
Nasadím sluchátka, pozoruji krajinu, užívám si klid a přemýšlím jak s tím volnem naložím….a pak začnu něco dělat ;)

Je pro vás důležitá krása a krásné věci?
Krásu vždy hledám hlavně uvnitř. Pak přirozeně prosákne navenek a pak už stačí jen doladit a to je potom paráda. Mám ráda krásné věci, ráda je poslouchám a ráda se na ně dívám. Ale nejbližší je mi krása na přírodní, tedy přirozené bázi.

Jaký produkt si zabalíte na dovolenou?
Po vyzkoušení sluneční řady od Rollandu SUN*WAY , právě tuto kosmetiku…pečuje skvěle nejen o mé vlasy, ale i o tělo a tím ušetřím místo v už tak nabitém kufru:)

Jaké je vaše nejoblíbenější české jídlo a proč?
Jednoduše svíčková, je to klasika:) 

http://www.laydeejane.eu/

[/pane]
[pane title=“Lulu Newman – bytová designerka“]

lul_2lulu_FB

Nejen kadeřníci, ale i designéři jsou značkou Rolland nadšeni! Přinášíme rozhovor s krásnou a talentovanou bytovou designérkou Lulu, která byla i jednou z tváří vlasové kosmetiky Rolland při jejím slavnostním uvedení na český trh.

Když se podíváte na lán obilí, vidíte něco jiného než jen lán obilí?
To asi teď čekáte, že řeknu? … že když vidím lány obilí, tak vidím hromadu vlasů?  :) Obilí je spousta krásných vlasů – klasů…

Existuje něco jako dokonalý byt?
Dokonalý byt pro mě znamená – byt kde je člověk spokojený a cítí se dobře. Není podstatné mít ho „vydesignovaný“, ale aby se v něm člověk cítil dobře. Podle mě je to kombinace starého a moderního.

Co si myslíte o „Ikea style“?
Myslím si, že je to v pořádku. Řady Stockholm například. Je fajn zkombinovat levnější kousek z Ikea a nějaké drahé kousky. Pár Ikea kousků je i hodně povedených.

Co vám říká pojem „eko“?
To je něco s ekologií ne? Moment! Pojem eko je podle mě soulad s přírodou!

Jste na své vlasy pyšná? A ostříhala byste je někdy na úplně krátko?
Na své vlasy pyšná nejsem, protože jsem se o ně nijak nezasloužila, prostě je mám! Ale za to poděkovat, to můžu našim! Za ty geny. Asi bych se ostříhala, kdybych měla pocit, že opravdu chci. Říká se přeci, že když se člověk ostříhá, změní se mu život… Tak kdybych cítila  tyto důvody ke změně, tak jo. Ale zatím mi víc bohužel sluší ty vlasy dlouhé, nebo mi to alespoň všichni říkají.

www.lulunewman.com

[/pane]
[pane title=“Lenka Kubíková – projekt managerka“]

lenka_kubikova_1lenka_kubikova_2

Lenka Kubíková pracuje jako projekt managerka v největší slovenské developerské společnosti. Vyjma práce, která je zároveň její vášní, ráda cestuje a poznává nové kultury. Lenka je jasným důkazem, že krása a inteligence se nevylučují, naopak jdou ruku v ruce.

Jak si představujete nejkrásnější léto?
#Fidži#potápění#moře#pláže#kamarádi#ginstonikem

Jak by podle vás měl vypadat ideální pracovní stůl?
Ideální pracovní stůl musí mít velkej šuplík, kde vždycky najdu Haribo medvídky a Kinder vajíčka, je to úplnej základ.)

Houbaříte?
Houby sice nejím, ale houbaření miluju! To jsem si ale všimla, že bývá poměrně častá věc.

Jak velkou váhu přikládáte svým vlasům před důležitou schůzkou nebo před prvním rande?
Vlasy si denně žehlím – tedy mi dávají zabrat denně. Kvalitní vlasová péče a žehlička jsou moji dobří přátelé:)

Jaký nejšílenější účes jste kdy nosila?
Mikádo – s mým objemem vlasů a nepoddajnosti jsem vypadala doslova jak Lvice Elsa.

Jaký produkt Rolland jste si pořídila jen a jen pro svoji radost?
Rozhodně Thermal Stress Protector – ochrana vlasů při tepelné úpravě je absolutní základ, aby zůstaly zdravé. A tenhle produkt od Rollandu je zároveň úžasně vyživí.

[/pane]
[pane title=“Irena Tesarčíková – kreativní editorka a produkční HN“]

irenairena hmpg

Ireny život se snoubí s médii a designem. Pracovala v Reflexu, HOMiE, DOXu, … Proč ne?! – magazín Hospodářských novin. Kreativní editorka a produkční, závislá na papírových médiích a řemeslech :-)

Když se teď podíváte na své vlasy, co vám nejvíc připomínají?
Léto

Styděla jste se někdy za to, „co jste měla na hlavě?“
Ano.

Z čeho nejraději pijete kávu?
Z Bialettky

Co máte na českém designu nejraději?
Povětšinou precizní provedení, funkčnost, vtip a smysl pro detail. Jinak Tatra, sklo a porcelán.

Když chcete v Praze na krásnou nedělní procházku, vydáte se kam?
V sobotu na Náplavku.

Jaký produkt značky Rolland byste nejraději snědla?
Krém po opalování vaši bavlněnou taštičku
(SUN*WAY pozn.red.).

 

[/pane]

[pane title=“Film Siciliana“]

obrazekobrazek (2)

Slunná Sicílie začátkem 60. let. Ospalé přímořské městečko. Kdybyste tudy projížděli, nejspíš vám zamává pár hezkých holek, které tu z nudy vítají jakoukoli novinku. Pravděpodobně si všimnete nejvýraznější z nich, Maddaleny. Rozhodně nemá v plánu tu zůstat do konce života a jen se líně courat po pláži a večer pít whisky v místním baru. Maddalena chce od života víc. Její nová známost, obchodní cestující, který projíždí městem, a který je navíc ženatý. A jeho žena není zdejším uvolněným mravům příliš nakloněna…

Láska, zrada, vášeň, závist a pomsta na sebe tudíž nenechají dlouho čekat. Tovše v novém filmu Siciliana.
Režie a produkce: Jan Wolf
Hair Styling by Tomáš S.
Fashion by Lazy Eye; www.lazyeye.cz/
Hair Products by Rolland

[/pane]

[pane title=“Andrea Kabická – finalistka Česká Miss 2011″]

photo 2 photo 3

finalistka České Miss 2011 pod rukou Jakuba Hájka

Andrea je velmi milá, spolehlivá , přátelská a také trochu upovídaná. Ráda se baví a poznává nové lidi a věci. Její zálibou je sport a sledování adrenalinových sportů. Sama se jako jedna z mála žen věnuje biketrialu, také běhu a lyžování. Andrejčinou oblíbenou historickou postavou je Tomáš Garrigue Masaryk, protože se nebál jít sám proti proudu a bojoval za práva českého národa.

Miluje přírodu a krásné věci! Oblíbila si Rolland!

[/pane]
[pane title=“ Andrea Mouaddab Vémolová – autorka mediálního projektu Lohas“]

IMG_20120708_164024 leto

Je autorkou webového mediálního projektu www.magazin-lohas.cz, kde se snaží lifestylovou formou propagovat udržitelný životní styl. Pracuje jako marketingová konzultantka pro značky skutečně přírodní kosmetiky s transparentním složením a etablovanými certifikáty. Rolland objevila před časem na internetu a protože je to kosmetika, která je maximálně LOHAS (Lifestyle Of Health And Sustainability), nechala ho naplno vstoupit do svého života, aktuálně v podobě Sea Salt spreje a Glossy Nectaru.

Berete Lohas jako poslání? Kde jste se potkali :)?
Lohas je pro mě nejen poslání, ale je to především životní styl, kterým žiju.  Snažím se žít udržitelně, jak na poli osobním, tak materiálně – neplýtvat, recyklovat, šetrně prát apod. Skutečně podporuju multikulturní společnost a snažím se být tolerantní k lidským jinakostem, ať už jsou rázu fyzického nebo náboženského. A naše setkání? Byl to dlouhý vývoj, ale naplno to začalo, když můj cizojazyčný manžel odmítal jíst české kupované máslo, mléko, rajčata apod., protože mu to nechutnalo – tehdy jsem začala vážně přemýšlet, že je něco špatně a „hrábla“ jsem do svého života tak, abych toho co nejvíc změnila k lepšímu!

Baví vás jednadvacáté století. Pokud byste si mohla vybrat v jakém století žít a vychovávat dítě, bylo by to zase jednadvacáté?
Jednadvacáté století mě rozhodně nebaví. V ideálním případě bych si pro výchovu dítěte vybrala století 19. či období první republiky před 2. světovou válkou, ale s jistými podmínkami – potřebovala bych být z trochu zajištěné rodiny a mít svá ženská práva už na úrovni tohoto století. U zbytku doufám, že morální čistota tehdejší doby by vyrovnala všechno nepohodlí bez techniky a tak.

Co pro Vás představuje termín kvalitní produkt?
Všeobecně sleduju původ u všeho, co kupuju. Za kvalitní produkt považuju farmářské potraviny a nešizené české jídlo klidně i ze supermarketů (občas sleduju různé testy potravin). V oblasti módy a krásy je to pak dobře ušitý kousek z kvalitního materiálu (ideálně organického, ale může být i ze sekáče) a v případě kosmetiky jednoznačně koukám na složení. Kvalitní produkt v dnešní době znamená především naprostou transparentnost vůči zákazníkovi.

Jaké vánoční dárky obvykle vybíráte pro svou rodinu a dobré přátele?
Pro přátele i rodinu mívám kosmetické dárky, protože u nich začíná má osvěta, jaká kosmetika pro ně je a není dobrá. Dítěti kupuju to, co potřebuje a pak jednu věc pro radost a s manželem si dáváme dárky jen výjimečně – on Vánoce moc nemusí.

[/pane]

[/accordion]