KONTAKT:

SHOWROOM & OWAY ACADEMY

Francouzská 17 / Sázavská 1

+420 725 783 123

Email: showroom

www.ecosalonrolland.cz

Navštivte nás: Street View

James Cole

James Cole – Přeplněný svět – výstava koláží

.

 20. 9. 2017 / 31. 10. 2017

.

Eco Art Salon Oway Rolland, Francouzská 17, Praha 2

.

.

Není to tak dávno, co rapper James Cole objevil kouzlo uměleckých koláží. Pro svoji první výstavu „Přeplněný svět“ si vybral prostory Eco Art Salonu Oway Rolland, kde už měla expozici celá řada známých i začínajících umělců. Vernisáž je veřejně přístupná všem nadšencům od 20. 9. 2017 do 31. 10. 2017.

.

James Cole našel v tvorbě ručně dělaných koláží způsob relaxace od hudby, díky které ho zná každý posluchač (nejen) hip hopu. „Nemusím nic psát, ani přemýšlet, jen se nechávám unášet materiálem. Je to osvobozující. Na druhou stranu, koláže jsou velmi náročná disciplína, což mě dlouho odrazovalo. Zlomilo se to až během jednoho kreativního večera s mojí přítelkyní Marií. Tehdy jsem se propadnul mimo čas a prostor a skončil až v pět ráno, kdy jsem měl hotový první kousek. Od té doby mě motivuje láska k procesu.“  .

.

.

Zdrojem papírových koláží, které James Cole vytváří, jsou primárně jeho autorské fotografie kulturních artefaktů, krajin, běžných užitných předmětů i lidí. „Skrze fotografie se nořím do proudu lidské kultury, do celé její historie, do rezervoáru přeplněného artefakty a symboly. Stejně tak se skrze fotografie dostávám ke sféře člověkem nedotčené: sféře přírody. Potápím se s nůžkami v ruce a plodím další, dosud nestvořené artefakty, které často kombinují lidské a přírodní. Neřídí mě žádná myšlenka, ani záměr, ani téma. Pouze touha po silné vizi pocházející ze stavu transu,“ vysvětluje James Cole.

.

Na velkolepé otevíračce vernisáži, která se konala ve středu 20. září od 18.00 v Eco Art Salonu Oway Rolland, zúčastnění mohli shlédnout vybraná Coleova díla a ochutnat veganské dobroty od Mladého kokosu a od Chlebíček storu. Hudební doprovod zajistil DJ Risto Sokolovski.

Koukněte se, jak to žilo na otevíračce! 

.