KONTAKT:

SHOWROOM & OWAY ACADEMY

Francouzská 17 / Sázavská 1

+420 725 783 123

Email: showroom

www.ecosalonrolland.cz

Navštivte nás: Street View

Napsali o nás

[accordion align=““ numbers=“false“ first_one_open=“false“]

[pane title=“PODNIKATEL.CZ: MARTINA SIKOROVÁ – Workshopy pro zákazníky jsou trend. Platí teď pro podnikatele „učím, tedy jsem“?“]

Budujeme komunitu

_MG_7396Martina Sikorová provozuje kadeřnický salon, který do Česka přinesl profesionální vlasovou kosmetiku Rolland Oway. O značce říká, že je na trhu komunikována jinak, než je v případě kadeřnických služeb běžným zvykem. Její ECOart SALON ROLLAND tak není jen kadeřnictví, ale nabízí rovněž hodiny jógy, kurzy raw stravy (živé stravy) a i jinak se angažuje ve vzdělávání.

V první řadě jde o vytvoření komunity, která se prolíná v různých směrech, podobném zaměření, odpovídá na otázku, co je pro ni hlavním důvodem pro vytvoření takového konceptu. Souvisí to podle ní s tím, že vlasová kosmetika, se kterou salon pracuje, oslovuje specifickou skupinu klientů. Cílíme na kosmopolitní a alternativně smýšlející zákazníky, kteří chtějí příběh, osobní přístup a rozšíření služeb. Naše zákazníky si vychováváme a vzděláváme tak, aby měli důvod se k nám vracet a věděli, v čem je naše značka jiná, objasňuje.

Vzdělávací aktivity jako jsou semináře, rekvalifikace a workshopy proto Martina Sikorová považuje za nedílnou a zásadní součást své podnikatelské činnosti. Jednotlivé aktivity se v salónu vzájemně podporují, prolínají a doplňují. Pozitivní ohlas od zákazníků pak podnikatelka považuje za důkaz správného směru.

Podobně ve vztahu k přirozenému budování komunity funguje také Pohled pracoviště. Je to showroom britské designérské značky Designers Guild, ale také „místo pro osobní růst prostřednictvím sebevyjádření a krásy“. Neboli netradiční showroom s napěchovaným kalendářem akcí – s hodinami tance a jógy, se seberozvojovými semináři a kurzy.

Zdroj: http://www.podnikatel.cz/clanky/workshopy-pro-zakazniky-jsou-trend-plati-ted-pro-podnikatele-ucim-tedy-jsem/

[/pane]

[pane title=“ČASOPIS MARIE CLAIRE: Malá velká – změna 2015″]

Marie Claire_11_2015.png_1Marie Claire_11_2015

Krása a malá – velká změna s časopisem Marie Claire.

May, DJ a moderátorka – přirozená kráska s francouzským šarmem se rozhodla pro velkou změnu barvy a střihu. Jako chic zrzku ji teď možná čeká víc zábavy. Kdoví, každopádně s novou barvou, kterou jí vytvořil šetrnými barvami ROLLAND, kadeřník Jakub Hájek z ECOart SALONU ROLLAND, volá do života svěží vítr.

Chcete vědět více..? Přečtěte si celý článek v listopadovém časopise Marie Claire.

[/pane]

[pane title=“PROTIŠEDI.CZ: ROLLAND v čele s Martinou Sikorovou v rámci Designblok 2015″]

Fotky z akce Rolland x Leeda! | Proti šedi

FJOD8591ROLLAND se opět ukázal jako skvělá profesionální vlasová a pleťová kosmetická značka s příběhem.

Značka, která propojuje krásu těla, ducha i mysli.

V rámci Designbloku 2015 uspořádal seminář pro profesionály a módní přehlídku „TOP OF THE TOP“ na pražském Vítkově. K módnímu koktejlu přizval přední módní návrhářku Leeda – Lucii Kutálkovou.
ROLLAND a jeho síť ECOart salonů je na našem trhu třetím rokem a vede se mu skvěle.

Shlédněte galerii fotografií ZDE.

[/pane]

[pane title=“DESIGNBLOK 2015: Hair & Fashion koktejl & seminář ROLLAND ACADEMY Hnectar a Hcolor s technology pro profesionály na Vítkově DESIGNBLOK 2015 – ECOart SALON ROLLAND a LEEDA“]

ROLLAND A LEEDA NAMÍCHALY MÓDNÍ KOKTEJL PRO LETOŠNÍ DESIGNBLOK

ROLLAND & ECOart SALON ROLLAND & LEEDA zvou na DESIGNBLOK 2015. V prostorách pražského Vítkova se v pátek 23. října spojí organická kosmetika, móda a hudba v jeden koktejlový večer, po kterém už nic nebudete vidět tak jako dřív. Odejdete ještě krásnější, zdravější, vzdělanější a stylovější.

Final seminář_weby_finil_WEb

Organická kosmetika ROLLAND ONEWAY má pro své složené a účinky také druhé jméno – super-potrava pro vlasy a pleť. Ty tvoří nejdůležitější základ krásy, pro vytvoření perfektního vzhledu je ale nutné zdravé tělo a tvář ještě správně obléknout. A právě to, jak silné může být spojení kvalitní kosmetiky a originální módy v podání značky Leeda odzbrojující, můžete zažít na akci „Fashion koktejl“, která proběhne 23. října v Café Vítkov v rámci letošního Designbloku.

„Hosté se mohou těšit na módní přehlídku, kterou jsme připravili ve spolupráci s módní značnou Leeda, ale i na raut v podobě „raw food snack“ a na afterparty s přední českou DJkou IM Cyber. Pro profesionály máme připravený odpolední vzdělávací seminář. Je to pilotní díl našeho nového projektu, který propojuje vzdělání a krásu ve všech jejích formách“, zve na událost Martina Sikorová, hlavní manažerka Rolland CZ.

Zatímco Rolland bude na „Fashion koktejlu“ vzdělávat, česat a líčit, nejnovější módní kolekci Marks II. představí česká značka Leeda. „Na spolupráci s ROLLAND a ECOart SALON ROLLAND se mimořádně těším. Spojuje nás koncept udržitelnosti, který podporujeme, ale i přístup ke kráse,“ doplňuje designérka Lucie Kutálková, zakladatelka společnosti Leeda, která okouzluje milovníky módy minimalistickým designem a originální úpravou materiálů.

Pátek 23. října na Vítkově tedy bude patřit všem, kdo milují krásu v celé její komplexnosti. V těle i na těle, v duchu i v mysli a také v prostředí, které dělá krásu ještě krásnější.

Event je rozdělen do dvou bloků:

16:00 ROLLAND OWAY Seminář & RAW FOOD Snack

Seminář ROLLAND OWAY je určen profesionálům a zvídavým milovníkům nových podnětů. Ti mohou obohatit svou praxi o barvící systémy ROLLAND HCOLOR / HNECTAR. Seminář povedou zkušení konzultanti, kteří zároveň představí novinky v oblasti revoluční péče o vlasy ROLLAND OWAY. Pro účastníky semináře bude připraven RAW FOOD Snack raut.

20:30 MÓDNÍ KOKTEJL ROLLAND & LEEDA & AFTER PARTY & DJ IM CYBER

Modelky učeše a nalíčí na večerní přehlídku ECOart SALON ROLLAND. Krásné dámy pak představí módní kolekci Leeda – Marks II. Hudbu k fashion show připravila DJka IM Cyber, která zahraje také na afterparty.

Vizuál leeda finil_WEb

O ROLLAND ONEWAY

Organická vlasová a synergická tělová & pleťová kosmetika ROLLAND OWAY je založená na biodynamických, ekologických a etických principech. Na českém trhu je k dostání už přes 3 roky. Díky čistým výtažkům z bylin, plných vitamínů, minerálů, proteinů, enzymů a koenzymů, antioxidantů a esenciálních olejů, si vysloužila označení „super-potrava pro vlasy a pleť“.

O ECOart SALONU ROLLAND

Beauty kadeřnický, kosmetický a masérský salón s holistickým přístupem, kde se můžete vzdělávat nejen v oblasti rekvalifikačních kurzů, ale i na seminářích a workshopech zaměřených na různá aktuální témata. Salon pravidelně pořádá lekce jógy, přehlídky a vernisáže za účasti těch nejzajímavějších současných umělců.

VSTUP NA POZVÁNKY! Café Vítkov, U památníku 1900, 130 00 Praha 3

[/pane]

[pane title=“ČASOPIS DOBROTY – Country Life: Super potrava pro Vaše vlasy“]

dOBROTYSuperpotrava nyní i pro vaše vlasy a pleť!

Máte jasno? Superstravujete se? Superfoods jsou označovány potravinami budoucnosti – všichni doufáme, že nebudou to jediné, čím bude možné se v budoucnosti živit  – ovšem pokud to tak bude, tak na nich přežijeme s lehkostí a velmi zdravě! Mají tyhle zdroje své místo i v kosmetice?

Superpotraviny zahrnují skupinu potravin, které se vyznačují vysokým obsahem  důležitých živin pro lidské tělo. O jejich účincích a neuvěřitelných vlastnostech byly informovány už dávné civilizace a hojně jich využívaly. Superfoods obsahují běžné i vzácné vitamíny, minerály, proteiny, enzymy a koenzymy, antioxidanty a vlákninu.  Jsou to jakési „doplňky stravy“ ve své čisté a přirozené formě bez chemických zásahů a městnání do pilulek! Nejznámějšími superpotravinami jsou například: med, goji, acai bobule, aloe vera, různé řasy, mladý ječmen, semínka chia nebo ovoce noni. Mezi superpotraviny však můžeme směle zařadit například i v Česku hojné plané maliny, borůvky nebo hroznové víno.

Superpotraviny mohou vedle vnitřního užití přinést i přirozené živiny vaší pleti či vlasům – proto začaly být taky oblíbeny v kosmetickém průmyslu. Existuje snad lepší módní doplněk než krásné a zdravé vlasy a pleť?

Aloe vera –  díky své bohatosti na vitamíny, minerální soli a aminokyseliny je vynikající antioxidant – výživné a tónovací činidlo pro vlasové vlákno. Slouží jako detoxikant a přirozený čistič regenerující tkáně. Zklidňující a hydratační účinky bio aloe vera jsou zaneseny i v řadě OWAY Basic pro každodenní použití, Frequent Use

pomáhá zvyšovat imunitu a obsahuje nespočet tělu prospěšných látek. Na vlasy působí med zjemňujícími a vyživujícími účinky a dodává jim lesk. Pečující schopnosti organického medu využila značka Rolland ve své řadě OWAY Premium Moisturising pro hydrataci a vzpruhu všech vlasových typů.

Goji – je z 15 procent tvořena bílkovinami. Plody jsou plné vitaminu C, B1 a B2, stopových minerálů (hlavně zinku, selenu, železa a vápníku) a aminokyselin. Extrakty z  goji revitalizují vlasové vlákno a zpomalují oxidační proces a tím i stárnutí vlasů. Účinky organicky pěstované kustovnice čínské využívá Rolland v řadě OWAY Premium Color Up pro barvené vlasy (ve složení této pečující řady najdete i extrakt z červeného rybízu či malin, jež jsou také bohaté na nespočet vitamínů a minerálů).

Konopný olej –  má vysoce výživné vlastnosti a na vlasy působí jako ochrana a hydratace. Vysoký obsah tuků pomáhá zvýšit jejich pružnost, pevnost a lesk, a posiluje jejich strukturu a kvalitu. Konopný olej najdete u Rollandu v produktech péče OWAY Basic, v řadě Frequent Use a také v produktech řady Sunway, které pečují o vlasy a pleť celého těla v létě.

Kakadu švestky – byly tradičně užívány jako antiseptický a léčivý prostředek původním obyvatelstvem severní Austrálie. Švestky kakadu jsou světově nejbohatším zdrojem vitaminu C, kterého obsahují 3000mg na 100g – což je 50x více než pomeranč. Extrakty ze švestky kakadu mají detoxikační, antiagingové a energizující vlastnosti na vlasové vlákno i pokožku. Výtažky najdete v řadách Color Up pro barvené vlasy a Smooth+ profesionální vlasové péče Rolland OWAY Premium. Více o vlasové a pleťové kosmetice na www.rolland.cz

[/pane]

[pane title=“KULTURIO MAGAZÍN: Letem světem – průvodce stylovým létem pro ženy i muže“]

Tip pro ženy na kulturio.cz ROLLAND OWAY SUNWAY – SLUNEČNÍ PÉČE O VLASY I TĚLO PRO CELOU RODINU

sunway-singole„Vdechněte vlasům život. Jako první chci zmínit správnou péči o vlasy. V tomto prosluněném ročním období na vaše kadeře negativně působí UV záření, díky vyšším teplotám mohou být mastné, matné, bez života. Co pro ně tedy můžete v létě udělat? Zakoupit si hydratační a regenerační vlasovou kosmetiku obsahující ochranný UV faktor. Základem je speciální sprej, popužijte ho před sluněním. Po slunění je vhodné použití šamponu s hydratační péčí, bezoplachového kondicionéru, regenerační vlasovou maskou nic nezkazíte.“

ZDROJ ČLÁNKU: http://kulturio.cz/modni-kosmeticke-tipy-leto-2015/

[/pane]

[pane title=“LADY KARTA – KB: RELAX V INDUSTRIÁLNÍM STYLU – ECOart SALON ROLLAND“]

Dlouhou dobu jsem měla vlasy až pod zadek a kadeřnic se bojím jako čert kříže. Jistě to znáte – při žádosti o kratší konečky odcházíte v lepším případě s pláčem, v horším případě s mikádem. I proto jsem měla z návštěvy neznámého kadeřnictví trošku obavy. Jakmile jsem ale do salónu vkročila, veškeré obavy ze mě spadly. Z rušné ulice se člověk najednou dostane do velmi zajímavého industriálního prostoru vyplněného zajímavou vůní a příjemnou hudbou.

Celý interiér tak působí místo typického salónu krásy spíše jako ateliér a místo k relaxaci. Na stěnách visí umělecká díla, tentokrát úžasné fotografie Jakuba Ludvíka. Návštěva tohoto salónu vás tedy rozhodně nudit nebude.

Začali jsme s kosmetickým ošetřením, na ruce jsem dostala horký parafínový zábal, uvelebila se na pohodlném lehátku a užila si příjemnou masáž obličeje s čistící maskou a nakonec si ještě pár minut zdřímla s maskou na obličeji za příjemného tlumeného světla vonných svíček. Mám velmi citlivou pleť, která nesnese jen tak ledajaký umělý krém, proto jsem byla zvědavá, jak bude reagovat na přípravky italské značky Rolland, které jsou bez chemikálií, a naopak obsahují pouze čisté esenciální oleje a biodynamicky pěstované byliny. Z účinků masky jsem byla příjemně překvapená. Slečna kosmetička ji umíchala přímo přede mnou, maska příjemně voněla a navíc jsem opravdu po prvním použití viděla pleť o něco lepší než před příchodem. Na druhou stranu by to s mou pletí asi chtělo návštěvy pravidelnější…

Po velmi příjemném odpočinku na kosmetickém ošetření jsme se vrhli na úpravu účesu. Protože jsem stříhání vlasů zatvrzele odmítala, dohodly jsme se s kadeřnicí jen na barvě a foukané. Málokdy odcházím z kadeřnictví spokojená, tentokrát však musím skvělý přístup pochválit. A to především proto, že výsledná barva byla přesně taková, na jaké jsme se s kadeřnicí dohodly. Zajímavé je i to, že ani barvy na vlasy Rolland neobsahují chemikálie, takže místo typického čpavého zápachu jsem cítila jen slabou vůni.

Celkem i se závěrečným denním nalíčením jsem v salónu strávila více než pět hodin. Někomu se to může zdát příliš, na druhou stranu já si ten den báječně užila, protože se o mě celou tu dobu pořád někdo staral. A to si jednou za čas (ideálně však pořád) zaslouží přeci každá z nás! Ke všem procedurám vám rádi připraví čerstvou kávu, jako malou pozornost jsem k ní dostala i zajímavou čokoládu s japonským zeleným čajem Matcha.

Za nás dostává ECOart Salon Rolland jedničku za vynikající prozákaznický přístup i kvalitu služeb. Držitelky Lady karty navíc získávají slevu 10 %, takže se návštěva určitě vyplatí. Zároveň určitě navštivte některé z nabízených akcí, v salónu se kromě vernisáží konají dokonce i pravidelné kurzy jógy.

Celou škálu nabízených služeb a ceník si můžete prohlédnout na webu salónu: ecosalonrolland.cz.

ZDROJ ČLÁNKU: http://www.ladykarta.cz/cs/svet-mody/relax-v-industrialnim-stylu-ecoart-salon-rolland-131.shtml

[/pane]

[pane title=“MARKETING 13: ECOart SALON ROLLAND slaví 1. rok holistickou cestou“]

MARKETING 13

ZDROJ ČLÁNKU: Marketing 13 – tištěná verze

[/pane]

[pane title=“PROFI NEHTY: O ECOart SALONU ROLLAND“]

photo 1photo 2photo 3

ZDROJ ČLÁNKU: Profi nehty – tištěná verze

[/pane]

[pane title=“PROTI ŠEDI.CZ: Vernisáž fotografií Jakuba Ludvíka v ECOart SALONU ROLLAND“]

FullSizeRender (3)Vernisáž fotografií a ochutnávka z tvorby Jakuba Ludvíka odstartovala 6. 5. 2015 v ECOart SALONU ROLLAND, Francouzská 17, Praha 2. Výstava potrvá až do června.

Propojením předních kadeřníků, kosmetiček s profi fotografy, vizážisty a stylisty vznikl jedinečný salónní balíček. Více informací TADY.

Jedině zde můžete mít balíček salonní péče spolu s ateliérovou fotografií od Jakuba Ludvíka. Fotografii před a po proměně. Jen tak pro radost nebo jako dárek? It´s up to you… Zachyťte současnou krásu a nechte pracovat profesionály.

ZDROJ ČLÁNKU: http://www.protisedi.cz/article/vernisaz-fotografii-ochutnavka-z-tvorby-jakuba-ludvika

[/pane]

[pane title=“MARTIN FRYČ.EU: Výstava fotografií Jakuba Ludvíka v ECOart SALONU ROLLAND“]

IMG_6684Do 8.6.2015 bude v ECOart Salonu Rolland, Francouzská 17, Praha 2, přístupná výstava fotografií Jakuba Ludvíka.

Fotograf Jakub Ludvík – označovaný jako fotograf lidských duší, patří mezi vyhledávané české fotografy. Do popředí se dostal portréty známých předních osobností včetně sportovních hvězd. Jeho snímky můžete vidět často v časopisech, na obalech hudebních nosičů ale i v reklamních kampaních. Král světla fotografů oceňuje rovný přístup: „Každý, kdo fotografuje ví, jak je světlo důležité pro výsledný záběr. Světlo vytváří obraz a určuje jeho styl, stíny, prokreslení, lesk… Proto je pochopení vlastnostího světla zároveň uměním. „

Fotografie JAKUBA LUDVÍKA patří k těm nejlepším ve své kategorii.

Vernisáž výstavy byla obohacena o modely návrhářky MONIKK.

Pro zájemce bude spolupráce s Jakubem Ludvíkem i následně pokračovat a to balíčky NEW YOU, které jsou zaměřené nejen pro ženy ale i pro muže – pro rozmazlení, zkrášlení nebo jen pro radost s následným zachycením tohoto nevšedního okamžiku, tímto nadaným umělcem

ZDROJ ČLÁNKU: http://martinfryc.eu/vystavy/vernisaz-fotografii-jakuba-ludvika-v-ecoart-salonu-rolland/

[/pane]

[pane title=“BLESK.CZ: Dcera Petra Hapky na vernisáži Jakuba Ludvíka v ECOart SALONU ROLLAND“]

2322035_

Na vernisáži fotografa Jakuba Ludvíka se sešlo mnoho známých tváří. Jednou z nich byla dcera zesnulého hudebního skladatele Petra Hapky, Petruška Hapková. Společnost jí dělala její matka. Na tátu zavzpomínala pod jeho portrétem, který právě Ludvík fotil.

ZDROJ ČLÁNKU: http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/317752/zkrousena-dcera-petra-hapky-tatu-mam-stale-pred-ocima.html

[/pane]

[pane title=“ŠÍP.DENÍK.CZ: Herečka Henrieta Hornáčková absolvovala zásadní proměnu“]

Sexy her199-800-600-ft_galerie-980ečka Henrieta Hornáčková, známá ze seriálu Cesty domů, je úplně jiný člověk. Ne ovšem co se „interiéru“ týče, ten prý zůstal zachován, ale prošla dvoudenní přeměnou. Prostě a jednoduše na ní zapracoval masér, kadeřník, vizážista a kdoví kdo ještě.

ZDROJ ČLÁNKU:  http://sip.denik.cz/celebrity/krasna-ceska-herecka-absolvovala-zasadni-promenu-mrknete-jakou-20150515.html

[/pane]

[pane title=“PLAY.IPRIMA.CZ: Neuvěřitelná proměna NEW YOU herečky Henriety Hornáčkové – VIP“]

ZDROJ ČLÁNKU: http://play.iprima.cz/vip-zpravy/henrieta-hornackova-prosla-neuveritelnou-promenou-podivejte-se

[/pane]

[pane title=“STYLE.IPRIMA.CZ: Neuvěřitelná proměna NEW YOU herečky Henriety Hornáčkové“]

DSC_0005

Henrieta Hornáčková prošla neuvěřitelnou proměnou! Podívejte se!

ZDROJ ČLÁNKU: http://style.iprima.cz/videa/henrieta-hornackova-prosla-neuveritelnou-promenou-podivejte-se

[/pane]

[pane title=“BLESK.CZ: Poměna NEW YOU s herečkou Henrietou Hornáčkovou“]

Hvězda Cest domů po proměně: Z šedé myšky sexy party girl!

Seriálová herečka Henrieta Hornáčková (30) přijala nabídku projít radikální proměnou svého vzhledu. Sportovní oblečky vyměnila za elegantní outfit, nechala si o pár odstínů ztmavit hřívu a výrazně se nalíčit. Když poslala fotku svému manželovi, málem ji nepoznal. 2321990_

Sympatická Henrieta ani na chvíli nezaváhala, když jí nabídli proměnu vzhledu. „Strašně si užívám, když o mě někdo pečuje. Vůbec mi nevadí sedět několik hodin v salonu. Poprvé v životě mám tmavší vlasy, vždy jsem byla blond. Ale moc se mi to líbí,“ pochvalovala si novou barvu herečka.

„Jsem neustále v letu, takže dávám přednost teniskám a sportovnímu oblečení. Ale v sukni a lodičkách se cítím tak žensky, je to super. Budu muset služeb stylisty Martina Gruntoráda využívat častěji. Kdykoliv jsme spolu pracovali, dopadlo to skvěle,“ pochvaluje si Henrieta, která je už rok a půl provdaná za divadelního režiséra Davida Drábka. Ten před ní žil s herečkou Janou Bernáškovou a mají spolu dceru.

„Poslala jsem fotku manželovi a ten byl nadšený. Prý bych takhle měla chodit častěji,“ dodala kráska, která ze salonu Rolland pospíchala do divadla ABC, kde v představení Bylo nás pět hraje Rampepurdu.

ZDROJ ČLÁNKU: http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/317760/hvezda-cest-domu-po-promene-z-sede-mysky-sexy-party-girl.html http://tv.blesk.cz/video/2322290/prisla-seda-mys-odesla-kocka-promena-herecky-z-cest-domu-trvala-den.html

[/pane]

[pane title=“DOLCE VITA.CZ: Umělecký workshop s Petrem Písaříkem v ECOart SALONU ROLLAND“]

19330_890288847660739_248925960695228153_nECOart Salon Rolland (dole) na adrese Francouzská 17, Praha-Vinohrady, nám dělá radost. Nejenže zde můžete vyzkoušet kadeřnické a kosmetické služby a zakoupit ekologickou kosmetiku Rolland. Konají se zde také četné akce jako kurzy jógy, degustace, přednášky, výstavy či workshopy. Na jednu z nejzajímavějších si vás dovolujeme pozvat…
Dne 18. dubna zde český umělec Petr Písařík (nahoře) povede workshop na téma malba a umělecké zpracování hliníku. Pro všechny milovníky umění máme připravené 3 vstupenky. Kapacita akce je omezená na maximálně 15 míst, tak dlouho neváhejte.

ZDROJ ČLÁNKU:http://dolcevita.jenprozeny.cz/design/922-soutez-vyhrajte-ucast-na-umeleckem-workshopu

[/pane]

[pane title=“LUXURYWOMAN.CZ: Jarní DYZAJN MARKET 2015″]

IMG_3433Autorka článku Kateřina: „Od jídla jsem se přesunula k „dřevěnému stromu“ Rolland, kde jsem si kompletně „osahala a očichala“ sympatické produkty italské kosmetiky, která vás může oslovit svými inovativními produkty nejen v péči o vlasy. Rolland je jedinou společností svého druhu, která pracuje s biodynamicky a organicky pěstovanými rostlinami, jež jsou v produktech v co možná nejvyšší koncentraci.Jejich produkty se vyznačují specifickou vůní bylin a když mi slečny z Rollandu nastříkaly jeden z přípravků (na fotografii níže) do vlasů, vůni jsem cítila ještě druhý den ráno. Velice příjemná záležitost!

ZDROJ ČLÁNKU: http://www.luxurywoman.cz/2015/03/24/navstivili-jsme-jarni-dyzajn-market/

[/pane]

[pane title=“ELLE: Milujeme zelenou“]

ELLE miluje zelenou a produkty Rolland a my je milujeme také 🙂

11061203_662161280556291_157853410904842328_n  1476248_662161173889635_1666679933011423846_n

[/pane]

[pane title=“PROTIŠEDI.CZ: 5týdenní kosmetický balíček ECOart SALONU ROLLAND“]

Vyzkoušeli jsme: 5týdenní kosmetický balíček Eco Salonu Rolland

 foto Rolland
ECOart SALON ROLLAND nabízí kosmetické ošetření s názvem Face.Spa. Kromě jednorázových služeb má jednu specialitu, kteoru jsme dostali možnost vyzkoušet: 5týdenní balíček služeb. K čemu to je a jak to probíhá?
Jedná se o sérii 5 kosmetických ošetření. Každé trvá zhruba hodinu a půl a během 5 týdnů se kosmetička zaměří na řadu věcí – podle typu vaší pleti může jít o hydrataci, anti aging, posílení kapilár (proti žilkám) a další.V příjemném salonu na Francouzské ulici (nad Náměstím Míru) vám nejdřív nabídnou pití a zeptají se vás na váš životní styl, zdraví, léky a alergie. Podle toho zvolí konkrétní přípravky a postupy. Pracují s organickou kosmetikou, takže se nemusíte bát zátěže pro pleť.Následuje smaotné ošetření – čístění, masáž, maska dle potřeby, případně další doplňkové služby jako depilace, barvení řas a obočí. Zkušená a milá kosmetička vám vysvětlí, co a proč dělá, případně ošetření modifikuje, pokud vám něco nebude příjemné. Přípravky mile voní – rozdrcené bylinky nebo oleje a další výtažky jsou příjemné pleti i čichu. Až vše skončí, budete zrelaxovaní a v dobrém rozmaru. A za týen přijdete zas na trochu jiné ošetření s další maskou a sérem. Za pět neděl si na to tak zvyknete, že byste nejraději chodili na kosmetiku každý týden a ještě ty voňavé a zdravé věci samozřejmě používali denně doma.
Celkově je to příjemná a pro pleť jistě i zdravá kúra. Váš obličej, krk a dekolt se budou cítit lépe – zrelaxovaně, „napitě“ a prostě v pohodě. Ať už se chcete s jarem trochu víc pěstit, nebo máte před nějakou zásadní akcí, tuhle vychytávku můžeme doporučit (i pro kluky!:).

[/pane]

[pane title=“PROTIŠEDI.CZ: Wedding day 2015 v ECOart SALONU ROLLAND“]

Plánujetwed fbce svatbu a chcete ji mít moderní a na světové úrovni? Potom nemůžete vynechat Wedding Day 2015! ECOart SALON ROLLAND v pátek 27. 2. 2015 ukáže um svých kadeřníků na svatební kolekci Naturale weding art 2015. Ve svatebním uvidíte nejen herečku Andreu Kerestešovou a jejího partnera Mikoláše Růžičku, ale i modelku Báru Vida Kolářovou. Pokud máte rádi kontrolu nad akcemi, které plánujete a jste zvyklí mít vše na špičkové úrovni, rozhodnete se připravit si svatbu sami. Jak se však zorientovat na trhu nabízejícím nepřeberné množství firem nabízejících catering, květiny, šaty a účesy? Je to jednoduché. Vybrali jsme pro Vás to nejlepší . V průběhu celého dne máte možnost se setkat s nejlepšími kadeřníky, kosmetičkami, floristy i cukráři, kteří se Vám budou věnovat a vysvětlí Vám, co je pro vaši svatbu nejvhodnější.

Velké finále v 17hod! Prohlédnout si můžete hotové líčení, účesy i svatební šaty, které pro vás předvedou modelky a herečka Andrea Kerestešová. Svatební kolekci účesů a make-up pro tuto příležitost připraví ECOart SALON ROLLAND – první profesionální kadeřnický, kosmetický a masérský salón spojený s galerií, vzdělávacím centrem, showroomem a akademií Rolland. Salon nabízí svým zákazníkům maximální kvalitu jak při individuální salónní péči tak při uzavřených firemních beauty akcích. Pracuje se zde výhradně s organickou pleťovou a vlasovou kosmetikou francouzsko- italské značky Rolland. Zaměřuje se na kompletní vizážistické služby. Můžete si vybrat, zda přijdete do salonu nebo za Vámi přijede vizážistka domů.

WEDDING DAY 2015 propojuje několik partnerů s jediným cílem, kdy propojením poctivého a kvalitního řemesla s dobrým nápadem a pílí vznikají zajímavé výsledky. Chceme na trh přinést světové novinky ve svatebních trendech a ukázat kvalitu našich řemesel v plné parádě.

Nové trendy ve svatební floristice – kreativní tvorba ve stylu „Nature“ od Matflowers design. Květinový ateliér MATFLOWERS dESIGN pod vedením Martiny Černé poskytuje floristické služby na vysoké úrovni. Specializací ateliéru je svatební a eventová floristika, květinový servis pro firmy, hotely a restaurace a samozřejmě kamenné květinářství na pražských Vinohradech. Cílem MATFLOWERS dESIGN je nabídnout klientovi kreativní neokoukané řešení květinové výzdoby či originální kytici, osobní přístup, respektovat přírodu v celé její kráse.

Přední svatební salon Naive představí kolekci dámských svatebních šatů pro tuto sezónu Jesus Peiro. České zakázkové pánské krejčovství Galard oblékne do svých individuálních pánských oděvů ženichy. Specialista na „živé sladkosti“ Sweet of Raw, ochutnávka svatební war kolekce. O archivaci jedinečných zážitku se postarají fotografka Katesphotography a nápadité video od Mirek Žebrák.

ZDROJ ČLÁNKU: http://www.protisedi.cz/article/wedding-day-2015-v-ecosalonu-rolland-praha

[/pane]

[pane title=“PRASK.NOVA.CZ: Wedding day 2015 s Andreou Kerestešovou a Mikolášem Růžičkou“]

20150227_090_KatesPhotography

ZDROJ ČLÁNKU: http://prask.nova.cz/clanek/novinky/video-herecka-andrea-kerestesova-ve-svatebnich-satech-kdy-se-bude-vdavat.html

[/pane]

[pane title=“APLAUSIN.CZ: Wedding day 2015 s Andreou Kerestešovou“]

Wedding Day 2015 se konal v Eco Salonu Rolland, kde visí Andreiny fotoobrazy z její druhé výstavy nazvané Syndrom aneb Mezi nebem a zemí. Andrea na sobě neměla svatební šaty poprvé. Vdávala se například v seriálu Cesty domů, ale protože svatba se odehrávala ve vězení, její šaty i účes byly tenkrát mnohem skromnější.

„Šaty se mi moc líbí, ale jsou na mě moc distinguované. Já bych se raději vdávala v trochu bláznivějších. Samozřejmě, že plánuju v budoucnosti svatbu, proto mě zaujala možnost prožít si svatební den nanečisto. Vyzkoušet si, jaké to je absolvovat všechen ten svatební stres tak, abych ho pak jednou při své vlastní svatbě už nemusela prožívat. Ale asi stejně budu, neznám žádnou nevěstu, která by byla ve svůj svatební den v klidu. Líbí se mi filozofie salonu, který chtěl ukázat, že nevěsta nemusí vypadat jako kýčovitá panenka,“ říkala herečka. Zatímco jí příprava trvala několik hodin, jejímu příteli – hudebníkovi Mikoláši Růžičkovi jen pár minut. Musela ho Andrea nutit, aby si na sebe oblek vzal? „Nijak jsem ho nenutila, nikoho k ničemu nenutím. Ale jsem ´východňárka´, mám pádné argumenty,“ smála se Andrea.

A jak se její přítel v obleku cítil? „Cítím se příjemně, oblek se mi moc líbí. Ale na své vlastní svatbě bych chtěl mít na sobě oblek ve výraznější modré barvě, klidně i trochu bláznivý. Strašně se mi ale líbí dřevěný motýlek, kterého mám místo motýlka tradičního,“ upozorňoval Mikoláš na zajímavý detail

ZDROJ ČLÁNKU: http://aplausin.cz/andrea-kerestesova-trenovala-na-svuj-svatebni-den/

[/pane]

[pane title=“SLIDESLIVE.COM: ECOart SALON ROLLAND v IMPACT HUB“]

Představení salonu Martinou Sikorovou v pražském IMPACT HUB

ZDROJ ČLÁNKU: https://slideslive.com/38893040/eco-salon-rolland

[/pane]

[pane title=“DOLCE VITA.CZ: O ECOart SALONU ROLLAND“]

Na rohu Francouzské a Sázavské na pražských Vinohradech najdete od konce června ECOart SALON ROLLADN, který nabízí kadeřnické, kosmetické a masérské služby, ale i nezávislou galerii, prostor pro workshopy či lekce jógy. Vše v bio duchu.
Multifunkční prostor si klade za cíl propojit krásu těla, ducha i mysli výhradně holistickým způsobem. V kadeřnictví si na své přijdou milovníci bio a eko kosmetiky, protože nejen stravou, ale i pokožkou přijímáme do našeho těla škodliviny. Veškeré používané a prodávané produkty proto neobsahují parabeny, syntetické parfemace, umělá barviva ani vazelínu a jsou maximálně šetrné k pleti, tělu a vlasům. Místní fair play ceník služeb je v centru metropole prakticky nevídaný a je sympatické, že zdejší prvotřídně profesionální služby jsou dostupné v podstatě komukoli. Vydařený interiér sleduje současný trend propojování industriálních prvků, zašlého venkovského stylu, starých školních škamen a otevřeného variabilního prostoru. Salon pojednala designérka Lulu Newman. Inspirovala se myšlenkou kompletní recyklace materiálů. V salonu proto zůstala původní betonová podlaha, zeď i dlaždice a recepce a zázemí pro kadeřníky je vyrobeno se starých masivních dřevěných podlah a trámů v kombinaci s plechovými skříňkami. Pokud se nespokojíte jen s hýčkáním zevnějšku, navštivte místní galerii, semináře či diskuse.

ZDROJ ČLÁNKU: http://dolcevita.jenprozeny.cz/kosmetika/820-ecoart-salon-rolland-praha

[/pane]

[pane title=“Andrea Kerestešová: Výstava fotografií Syndrom v ECOart SALONU ROLLAND“]

ZDROJ ČLÁNKU: http://www.iprima.cz/cestydomu/novinky/andrea-kerestesova-se-chysta-odjet-fotit-do-australie

[/pane]

[pane title=“DENÍK: Sobota 14. února 2015 Kerestešová se ve svých fotografiích zabývá filozofickým rozměrem bytí“]

Deník – 14. 2.

[/pane]

[pane title=“Blesk pro Ženy: Vyzkoušeno: Vlasy bez chemie. Jak zakrýt šediny? Chce to trpělivost nebo hodně peněz!“]

Vyzkoušeno: Vlasy bez chemie. Jak zakrýt šediny? Chce to trpělivost nebo hodně peněz!
Skoro dva měsíce jsem se bála chodit do své oblíbené drogerie, abych náhodou nepodlehla lákání a nekoupila si svou osvědčenou značku barvy na vlasy. Bylo mi jasné, že kolegyně Brigita Zemen, která mě do celého projektu doslova nacpala, by se rozplakala. A tak jsem šedivěla a šedivěla.
Po měsíci a půl používání biošamponů se moje vlasy opravdu zcela změnily. Je pravda, že doma mě často potkávala a vlastně dodneška potkává celá rodina s ručníkem na hlavě, pod kterým se skrývá některý z mých preparátů na vlasy.
Všechny jsou mastné, takže k jejich umytí potřebuju zhruba pětinu lahvičky šamponů, ale už se nemusím děsit, že mé vlasy připomínají éru hippies ze sedmdesátých let.

Hennaaaaa?! Neee…
Suché konečky jsou definitivně pryč, tak přece si je nezkazím nějakou barvou s kysličníkem. Ale co tedy? Henna! Matně jsem si na její použití vzpomínala z puberty. Tenkrát jsem dosáhla na svých tmavohnědých vlasech pěkné zrzavé. Ještěže se vymyla. Tuším, že jsem hlavu strkala pod vodovodní kohoutek třikrát denně – ráno před školou, po návratu a ještě předtím, než jsem šla spát.

Tentokrát jsem sáhla po konzervativní hnědé, usoudila jsem, že dvě balení budou stačit, a pustila se do akce. Netušila jsem ani trochu, do čeho jdu. Prášek, který moc nevoní, a navíc ho musíte zalít horkou vodou, se na vlasy nanáší zhruba stejně špatně jako třeba strouhanka smíchaná s vejcem.
Nebudu vás napínat: henna byla za chvíli u nás doma všude. Proto doporučuji všem, kdo jsou stejně nešikovné jako já, aby si na hodinu vlezly s hennou do vany. Pak si připravte savo a za další půlhodinu můžete mít byt zase v pořádku.
Oběť v podobě čistoty mého bytu a hodiny a půl času se ale vyplatila. Vlasy dostaly přirozenou barvu a na lesku neztratily. Jenže za necelé tři týdny už zas prosvítaly šediny, na které ještě nedokážu být hrdá.

Hledání zázraku
Spása přišla naštěstí opět od vedlejšího stolu, naše odbornice na kosmetiku Brigita zjistila, že v Praze existuje minimálně jeden salon, kde barví vlasy barvami bez chemie. Vyrazili jsme tam i s kamerou a na výsledek se můžete podívat na videu. Doslova krása. Takhle se mi vlasy ještě nikdy neleskly.Kromě toho barva vypadala přirozeně, a to přesto, že jsem si vybrala jinou odstín, než doporučoval zkušený kadeřník Erik. Měl pravdu: hnědá s teplejšími odstíny by mi slušela asi ještě lépe. Ale i tak jsem konečně mohla říci, že moje vlasy vypadají jak před 10 lety. Pravda, se střihem za 2500 korun.
Jediné varování, které by každá, jež se do projektu „vlasy bez chemie“ pustí, měla znát, je: zapomeňte na to, že vám bude stačit půlhodina péče týdně. Pokud nechcete mít vlasy vysušené, musíte si na ně dávat oleje – klidně stačí olivový, lépe se používá kokosový.

O zkušenosti s produkty, které jsem už vyzkoušela, se s vámi podělím v dalším díle seriálu. Už teď vám ale můžu říci, že fungují všechny. Jen některé se hůře nanášejí, jiné zase hůře smývají.

Autor: Markéta Grosmanová

ZDROJ ČLÁNKU: http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-krasa/300177/vyzkouseno-vlasy-bez-chemie-jak-zakryt-sediny-chce-to-trpelivost-nebo-hodne-penez.html

[/pane]

[pane title=“PROTISEDI.CZ_ROLLAND PŘÍRODNÍ PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ ECO HARI EXTENSION 2015″]

ROLLAND ECO HAIR EXTENSION / ROLLAND PŘÍRODNÍ PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ

Tento salon jako jediný dbá zásadně na kvalitu vlasů a jejich budoucnost. Zachovává strukturu vlasu, nenarušuje ani neláme vlas. ECOart SALON ROLLAND je zaměřen na služby, které „uzdravují“ a nenarušují ani chemicky ani mechanicky vaše vlasy. Jde tzv.“zelenou cestou“ s tím nejlepším záměrem k vaší spokojenosti a zdraví. Proto nabízí ŠETRNÉ PŘÍRODNÍ PRODLOUŽENÍ a ZHUŠTĚNÍ VLASŮ.

Analýzu vlasů a konzultaci nabízí prostřednictvím osobní konzultace s hair stylistou nebo krátkým seminářem pro více zájemkyň, které prahnou po maximální informovanosti. Klientka má možnost zvolit si metodu prodloužení, ale převážně se doporučují nejšetrnější metody, které se požívají v USA a Evropě.

SJEDNEJTE SI TERMÍN KONZULTACE NEBO PŘIJĎTE PŘÍMO NA
KONZULTAČNÍ DEN ve čtvrtek 29. 1. 2015, 9:00 až 20:00 hodin, Praha 2
= běžná cena konzultace 490,-
= v konzultační den konzultace zdarma!!!
= účastnice konzultace mají slevu 10% na vlastní aplikaci*
V případě zájmu si zajistěte rezervaci místa předem, kapacita omezena. Nabídka zahrnuje nejširší sortiment metod dostupných na trhu, dále přírodní prodlužování vlasů bez narušení vlastních vlasů a vlasové pokožky. Dobarvení a vlasová péče výhradně profesionální přírodní kosmetikou ROLLAND OWAY.

ZDROJ ČLÁNKU: http://www.protisedi.cz/article/ecoart-salon-rolland-nabizi-novinku-prirodni-prodlouzeni-vlasu

[/pane]

[pane title=“PROTISEDI.CZ_FOTOVÝSTAVA: SYNDROM ANDREA KERESTEŠOVÁ 4.2.2015″]

ZDROJ ČLÁNKU: http://www.protisedi.cz/article/fotovystava-syndrom-aneb-mezi-nebem-zemi

[/pane]

[pane title=“KULTURIO.CZ_Italská organická profesionální kosmetika ROLLAND na českém trhu“]

Na český trh vstupila značka organické vlasové kosmetiky ROLLAND. Italská rodinná firma si zakládá na využívání přírodních přísad, ekologickém a etickém přístupu k výrobě. Její velkou předností je maximální možný obsah přírodních látek a extraktů, esenciálních olejů. Pro šetrný přístup k životnímu prostředí i nejrůznějším typům vlasů si ROLLAND oblíbili například v Irsku, Norsku, Švédsku, Kanadě i v Japonsku a jiných asijských státech.

 KULTURIOPo více jak ročním působení na českém trhu si získala své výhradní místo v mnoha profesionálních českých kadeřnických salonech, jako například v Tony&Guy, Blok3 Thomase Szymika, pracuje s ní například i Jakub Hájek, Claudie Marčeková a stala se nedílnou součástí focení a přehlídek módní návrhářky La Femme Mimi.

V nabídce najdete širokou nabídku vlasového stylingu (OWAY INFINE) a péče (OWAY CARE), ale i barev (HSYSTEM) a kompletní techniky pro profesionály.

Úplnou a naprostou revoluční novinkou je pak H.NECTAR, první regenerující barvící lifting na vlasy. Pod označením ROLLAND ECOZERO/GREEN LIVING SALON fungují certifikovaná kadeřnictví, kde vaše vlasy ošetří kvalitní organickou kosmetikou a jejichž provoz je ekologicky šetrný, jedním z prvních je i ECOart SALON ROLLAND na pražských Vinohradech, kde se zároveň nachází i první showroom produktů ROLLAND.

Ekologická vlasová kosmetika ROLLAND již od roku 1948 oslovuje veřejnost, jíž je blízký vztah k přírodě. Bylinky, květiny a další přírodní přísady pěstuje na vlastních kontrolovaných plantážích v horách okolo italské Boloně. Dodržováním principů biodynamického zemědělství tak získává z přírodních zdrojů maximálním množství účinné látky. Ostatní suroviny ROLLAND dováží od certifikovaných dodavatelů z celého světa. V souladu se současným oblíbeným trendem striktně nepoužívá parabeny, umělá barviva, syntetické vůně a další chemické prostředky. „V souvislosti s dnešní uspěchanou dobou se mnoho z nás snaží žít zdravěji a tento styl zahrnuje také kosmetickou péči o naše vlasy, pleť a tělo, “ vysvětluje Martina Sikorová, tvůrkyně franchisingového konceptu ECOart SALONŮ ROLLAND.

V nabídce produktů si vybere každý podle druhu svých vlasů od normálních po poškozené. Kromě bio a transparentního složení svých výrobků jde ROLLAND ještě dál: veškeré své produkty dodává v recyklovatelných nebo v přírodě snadno rozložitelných obalech. Jako jedna z prvních kosmetických firem reagovala na ekologický trend balení produktů do skla. „Sklo je totiž jediný obalový materiál, který je možný neustále využívat a přitom jeho další zpracování není energeticky tak nákladné, jak je to například u hliníku,“ dodává Mgr. Eva Šrailová, odbornice na ekologii a udržitelný rozvoj.

Více informací o značce a produktech ROLLAND najdete na www.rolland.cz

ZDROJ ČLÁNKU: http://kulturio.cz/kosmetika-rolland/

[/pane]

[pane title=“PROTISEDI.CZ_Typy na vánoční dárky 2014″]

Ať se nám to líbí, nebo ne, většina českých lidí Vánoce slaví – a dává si dárky.

Máme pro vás fotogalerii věcí, o kterých si myslíme, že by se jako dárek mohly hodit. Do značné míry jsme vybírali dárky s přesahem – díky tomu, že někomu pořídíte boty, dostane jeden pár dítě v rozvojové zemi, díky diáři, který pořídíte, dostane příspěvek hospicová organizace Cesta domů…

Galerii projděte klikáním na šipky vedle fota. A pokud jste líní, tak to tu pro vás máme i textově a s odkazy :)

11) Taška z recyklovaných bezpečnostních pásů ZasPas. Nevšední, české a eko. Více zde. Ceny dle tpu (cca 500-2000).
12) Vstupenka na ekonomickou bitvu roku. Darujte si ji už teď, koná se v prosinci, cena 1815, více zde.
13) Ponožky Socks In Box. Hravý český design v krabce, více zde.
14) Ponožky od Snoop Dogga, trojbalení v krabičce za 799, koupíte tady.
15) Dětské Crocs s motivem Star Wars, k mání zde, nebo blikací v podobě krokodýly, tady.
16) Třpytivé espadrilky, k mání zde. Jsou do značky Toms, která za každý prodaný kus dá jedne pár dítěti v rozvojové zemi.

áme pro vás fotogalerii věcí, o kterých si myslíme, že by se jako dárek mohly hodit. Do značné míry jsme vybírali dárky s přesahem – díky tomu, že někomu pořídíte boty, dostane jeden pár dítě v rozvojové zemi, díky diáři, který pořídíte, dostane příspěvek hospicová organizace Cesta domů…

Galerii projděte klikáním na šipky vedle fota. A pokud jste líní, tak to tu pro vás máme i textově a s odkazy 🙂

1) Diář či kalendář od Pasty ( 25. 11. od 16:00 do 20:00 v papirnictví AKM v obchodním centru Quadrio levněji a s podpisem-119,- za kapesní diář a 289,- za nástěný kalendář.)
2) Pánský set Biotherm Homme Aquapower (1230 Kč, dárek navíc pěna na holení a čisticí gel)
3) Kosmetický set Biotherm Blue Therapy Day Cream (1750 Kč, jako dárek dostanete Blue Therapy Serum a Blue Therapy Serum In Oil)
4) Lístek na Mighty Sounds v Táboře (nyní za 950 Kč)
5) Snapback (kšiltovka) adidas Originals z kolekce Rita Ora -Roses. Více kousků z kolekce představujeme zde.
6) Sada kosmetiky s arganovým olejem o české rodinné firmy Ryor za 416 korun. Obsahuje denní a noční krém. Vhodné pro všechny věkové kategorie i typy pleti. Více vánočních balíčků najdete na www.ryor.cz.
7) Whisky Jameson. Cena podle typu balení, k mání jsou i sady se skleničkami.
8) Mýdlo (nebo jiná kosmetika) od Heyland & Whittle. Tato firma dodává produkty i britské královské rodině. Mýdlo stojí 109 korun, další vánoční tipy zde.
9) Parfém od britské eticky zaměřené kosmetické firmy Lush. mají tuhou i tekutovou podobu, více si přečtěte tady.
10) Voucher na kosmetické nebo kadeřnické ošetření do salonu Rolland. Rolland je nejkrásnější kadeřnictví v Praze, pracují tu s přírodní kosmetikou a jsou moc milí:) Více mj. zde. Doporučujeme pětitýdenní kosmetickou spa kúru, vaše pleť bude nadšena.
Stejná „parta“ dělá i charitativní kalendář Girls & Business, ten můete dražit 28.11. v Buddha baru, více tady.
17) Charitativní diář papelote pdo Cestu domů. Zisk z prodeje je určen na podporu domácího hospice pomáhajícího lidem na konci života a jejich pečujícím blízkým. K mání tady.
18) Pastelky proti šedi se vzory Happy Socks, k mání za 180 tady.
19) Japonský černo-černý kartáček yumaki kokuban, v prodeji za 217 korun tady.
20) Notýsek Proti šedi za 35 korun z H Designu, kde najdete i nepřeberné množství dalších vychytávek do domácnosit i na cesty.
21) Triko nové české značky Wellö s reflexními motivy nejen pro cyklisty, k mání za 490 korun zde.
22) Výtvarné kurzy Praga Prima na rok 2015.
23) GRAFICKÝ OBRAZ: Rodinný Strom „Cameo“ (na 5 generací) nebo Rodinný Strom „Holubice v letu“ (na 5 generací) od Klink&Curtner.
24) On-line kurzy Médií (Tvůrčí psaní, PR atd…) od See Media.

ZDROJ ČLÁNKU: http://www.protisedi.cz/article/tipy-na-vanocni-darky-2014

[/pane]

[pane title=“MEZIZENAMI.CZ_První léčebná ošetření ROLLAND HEAD.SPA“]

PRVNÍ LÉČEBNÁ OŠETŘENÍ ROLLAND HEAD.SPA

První léčebná ošetření Rolland Head.SPA
Trápí vás mastné vlasy nebo lupy? Svědí vás často hlava? Pak potřebujete vyléčit svou vlasovou pokožku? Vyzkoušejte léčebné ošetření Head.SPA od Rollandu.

Nová generace salonní péče, která vám poskytne potravu pro všechny vaše smysly a vyléčí vaši vlasovou pokožku! V prostoru, čase, uvnitř i vně ucítíte uvolnění, které se k vaší kůži, mysli i duši dostane skrze exkluzivní bylinnou proceduru od vašeho kadeřníka.

Máte-li problémy s lupy, mastící se nebo přecitlivělou vlasovou pokožkou nebo extrémně zničenými vlasy, můžete se v opakovaném sledu oddat do rukou kadeřníka.HEAD.SPA nabízí peelingy, speciální masky, unikátní masážní techniky a lifting na vlasy – to vše pro léčbu vašeho poničeného vlasu a stresované vlasové pokožky. Pouze z opečované a zdravé kůže mohou vyrůstat krásné vlasy!

My jsme pro vás vyzkoušeli kůru na lupy a svědící vlasovou pokožku. Překvapilo nás, že se používá peeling na vlasy. Ten pokožku hlavy vyčistí a připraví na příjem léčivých bylin. Nejlepší je absolvovat pět kůr, každý týden jednu. V Rollandu vám ke kůře dají domů i šampon, aby byl účinek intenzivní. Přípravky Rolland obsahují látky pocházející z ekologického zemědělství, nebosahují chemické ani toxické složky a tudíž nebudou vaši pokožku dráždit.

Více o maskách, biodynamických bylinách a průběhu multismyslových procedur se dozvíte na: organic-way.cz/products/pece-premium/ a organic-way.cz/products/hair-spa/

Léčebné procedury poskytuje ECOart SALON ROLLAND na pražských Vinohradech. Pro více informací se podívejte na ecosalonrolland.cz/sluzby/damske-a-panske-kadernictvi/head-spa/
Pokud je jsou pro vás pražské Vinohrady daleko, najděte si salon Rolland poblíž svého domova. Kosmetické salony můžou využít franchisingového konceptu ECOart Salon Rolland.

Připravila: Katka
Foto: Rolland
12. 11.2014

ZDROJ ČLÁNKU: www.mezizenami.cz/vlasy/prvni-lecebna-osetreni-rolland-head-spa

[/pane]

[pane title=“KULTURIO.CZ_Italská organická profesionální kosmetika ROLLAND na českém trhu“]

Na český trh vstupila značka organické vlasové kosmetiky ROLLAND. Italská rodinná firma si zakládá na využívání přírodních přísad, ekologickém a etickém přístupu k výrobě. Její velkou předností je maximální možný obsah přírodních látek a extraktů, esenciálních olejů. Pro šetrný přístup k životnímu prostředí i nejrůznějším typům vlasů si ROLLAND oblíbili například v Irsku, Norsku, Švédsku, Kanadě i v Japonsku a jiných asijských státech.

 Po více jak ročním působení na českém trhu si získala své výhradní místo v mnoha profesionálních českých kadeřnických salonech, jako například v Tony&Guy, Blok3 Thomase Szymika, pracuje s ní například i Jakub Hájek, Claudie Marčeková a stala se nedílnou součástí focení a přehlídek módní návrhářky La Femme Mimi.

 V nabídce najdete širokou nabídku vlasového stylingu (OWAY INFINE) a péče (OWAY CARE), ale i barev (HSYSTEM) a kompletní techniky pro profesionály.

Úplnou a naprostou revoluční novinkou je pak H.NECTAR, první regenerující barvící lifting na vlasy. Pod označením ROLLAND ECOZERO/GREEN LIVING SALON fungují certifikovaná kadeřnictví, kde vaše vlasy ošetří kvalitní organickou kosmetikou a jejichž provoz je ekologicky šetrný, jedním z prvních je i ECOart SALON ROLLAND na pražských Vinohradech, kde se zároveň nachází i první showroom produktů ROLLAND.

 Ekologická vlasová kosmetika ROLLAND již od roku 1948 oslovuje veřejnost, jíž je blízký vztah k přírodě. Bylinky, květiny a další přírodní přísady pěstuje na vlastních kontrolovaných plantážích v horách okolo italské Boloně. Dodržováním principů biodynamického zemědělství tak získává z přírodních zdrojů maximálním množství účinné látky. Ostatní suroviny ROLLAND dováží od certifikovaných dodavatelů z celého světa. V souladu se současným oblíbeným trendem striktně nepoužívá parabeny, umělá barviva, syntetické vůně a další chemické prostředky. „V souvislosti s dnešní uspěchanou dobou se mnoho z nás snaží žít zdravěji a tento styl zahrnuje také kosmetickou péči o naše vlasy, pleť a tělo, “ vysvětluje Martina Sikorová, tvůrkyně franchisingového konceptu ECOart SALONŮ ROLLAND.

 V nabídce produktů si vybere každý podle druhu svých vlasů od normálních po poškozené. Kromě bio a transparentního složení svých výrobků jde ROLLAND ještě dál: veškeré své produkty dodává v recyklovatelných nebo v přírodě snadno rozložitelných obalech. Jako jedna z prvních kosmetických firem reagovala na ekologický trend balení produktů do skla. „Sklo je totiž jediný obalový materiál, který je možný neustále využívat a přitom jeho další zpracování není energeticky tak nákladné, jak je to například u hliníku,“ dodává Mgr. Eva Šrailová, odbornice na ekologii a udržitelný rozvoj.

Více informací o značce a produktech ROLLAND najdete na www.rolland.cz

ZDROJ ČLÁNKU VČETNĚ OBRÁZKOVÉ PŘÍLOHY: http://kulturio.cz/kosmetika-rolland/

[/pane]

[pane title=“STUDIOZONE_Profesionální inspirace pro kadeřníky a vizážisty“]

Na pražských Vinohradech se otevřel nový kadeřnický salón. To by samo o  sobě nebylo nic výjimečného, ale tento salón nás velmi zaujal, je totiž zaměřený výhradně na organickou kosmetiku, ctí holistický přístup a  jeho interiér je pohlazením po duši. /Lucie Skotnicová

V průběhu léta se na pražských Vinohradech, konkrétně na Francouzské třídě 17, otevřel první ECOart SALON ROLLAND v České republice. Již na pohled je ale patrné, že se nejedná pouze o  další ze salónů krásy. ECOart

SALON ROLLAND je jiný – ctí holistický přístup, je osobitý a  vypráví příběhy.

Tvůrkyni franchisingového konceptu a  realizátorku prvního ECOart SALONU ROLLAND Martinu Sikorovou inspirovala francouzsko-italská značka organické kosmetiky ROLLAND, kterou si sama našla a  v roce 2013 oficiálně představila českému trhu.

„Líbila se mi myšlenka, ze které organická kosmetika ROLLAND vychází. I  přesto, že se jedná o  velice stabilní společnost, která má úspěchy po celém světě, základem zůstala rodinná tradice, chuť dělat věci poctivě, upřímně, neplýtvat materiály a  recyklovat. A  to mě inspirovalo,“ říká se o své volbě Martina.

Profesionální vlasová kosmetika Rolland si velice brzy získala příznivce nejen mezi kadeřníky, ale oslovuje
i  klienty, kteří dříve používali konvenční kosmetiku. Martina začala hledat prostor, soustředila kolem sebe tým lidí

a  vytvořila koncept franchisy. Sama o tom říká: „chtěla jsem dokázat, že je možné spojit kvalitní beauty služby, vzdělávání a  kulturu, ekologické zásady, proto se stal salon sběrným místem hliníku a  BIO-odpadu. V ECOart SALONECH ROLLAND se pracuje výhradně s organickou kosmetikou.“

Kreativní kadeřníci, kosmetika, masáže, pánské holení, unikátní aromaterapeutické SPA určené pro problematickou a  přecitlivělou pokožku, přírodní a  neinvazivní metody liftingu celého těla včetně vlasů, cvičení jógy, semináře, autopatie a  výtvarné umění se
s neuvěřitelnou lehkostí spojují dohromady a  působí vedle sebe zcela přirozeně.

„Od zahájení zkušebního provozu, což jsou pouhé dva měsíce, jsme si vytvořili velice silnou základnu stálých klientů, kteří k nám zavítali na jednou službou a  vrací se na další. Kromě toho se s nimi potkáváme na eventech, které pravidelně pořádáme a  naše komunita se rozrůstá každým dnem.

A  já osobně musím dodat, že se mi líbí nejen koncept, ale také celý interiér salónu, který dýchá klidem, miluji kombinaci surového dřeva, kovu, betonu, skvělých závěsných světel a  repasovaných židlí. Tleskám také využití klasické černé tabulové barvy. Salón je moderní a  přesto není chladný či neosobní, naopak!

[/pane]

[pane title=“iLUXURYLIFE.CZ: Eco Salon Rolland_První eco salon v Čr nabízí osobitý přístup“]

Již pátý měsíc se Praha může pochlubit prvním ECOart Salonem ROLLAND. Jde o franchisingový úspěšný projekt, který se nachází na Francouzské třídě a na 180 m2 nabízí nejen špičkové kadeřnictví, ale i spoustu dalšího. Podnik vychází z franchisingového konceptu, jenž je úzce spojen s organickou francouzsko-italskou kosmetikou ROLLAND.  Filozofií společnosti, jež sklízí úspěchy po celém světě, je rodinná tradice, chuť dělat věci poctivě, upřímně, neplýtvá materiály a recykluje.

Koncept salonu velmi rychle získal příznivce v řadách mezi profesionálními kadeřníky a oslovil i klientelu využívající nekonvenční kosmetiku. Tvůrkyni a realizátorce českého prvního ECOart SALONU ROLLAND Martině Sikorové se podařilo dohromady spojit kvalitní beauty služby, vzdělání i kulturu spolu s ekologickými zásadami. Také byste měli vědět, že se v ECOart SALONU ROLLAND se pracuje výhradně s organickou kosmetikou a je to sběrné místo hliníku a BIO-odpadu. Pod jednou střechou naleznete kreativní kadeřníky, kosmetiku, masáže, pánské holení, unikátní aromaterapeutické SPA určené pro problematickou a přecitlivělou pokožku, přírodní a neinvazivní metody liftingu celého těla včetně vlasů, cvičení jógy, semináře, autopatie a výtvarné umění. To vše je propojeno s neuvěřitelnou lehkostí a přirozeností.

Na čem ECOart ROLLAND pracuje?

Už za pouhé dva měsíce od zahájení zkušebního provozu si salon vytvořil základnu svých stálých klientů. Komunita se zde rozrůstá každým dnem i díky setkávání se na různých eventech. Nově salon kupříkladu chystá tvorbu charitativního kalendáře Girls&Business, z jehož prodeje a dražby získané peníze půjdou do Azylového domu pro matky s dětmi. Účast potvrdily např. Renata Langmannová, Lenka Lubíková – Leasing Manager developerské společnosti, kuchařka bez domova, Joanna Pintall – ředitelka marketingu Marks & Spencer, Michaela Tůmová – zakladatelka Nadace Jessenius, Nina Hedwic Mainerová – galeristka, malířka Malovanikresleni.cz, Jitka Fürst – ředitelka rádia Evropa 2 a Claudia Marčeková. Kalendář nafotí Bern Renč. O styling se postará, Jano Kimák a krásnou vizáž a vlasy zajistí vizážistka a hairstylistka Lucie Janků.

Celý projekt bude pak veřejnosti představen 16. 10. 2014 a přijít podpořit jej můžete i vy.
www.ecosalonrolland.cz

ZDROJwww.iluxurylife.cz/cs/prvni-eco-salon-v-cr-nabizi-osobity-pristup

[/pane]

[pane title=“PROTIŠEDI.CZ: Eco Salon Rolland_Výstava fotek Marka Musila i špičková vlasová péče“]

Máte rádi svoje vlasy? Máte rádi přírodu? A umění? Zkuste Rolland.
„Ekologická kosmetika“ je pojem pro někoho stále ještě podezřelý. Některé eko přípravky jsou fajn pro přírodu, ale nefungují tak dobře. Nebo s nimi pracují pomatené biobáby obrostlé lišejníkem. ALE ono to jde i jinak, elegantněji.
Rolland je designový kadeřnický a kosmetický salon. Takové příjemné vinohradské spa. Dřevěné prvky, retro židle, špičková kosmetika Rolland? Jasně. Přírodní přípravky, z jejichž používání nebudete mít těžkou hlavu? Jo.  Francouzská 17 je místem, kde se to všechno potkalo. A pokud vám to ještě pořád není dost a nevěříte našemu úsudku stran kvalit personálu i kosmetiky, najdete tu i něco navíc. Jedinečné akce.
Právě nyní tu probíhá výstava obrázků Marka Musila, který fotí pod vodou lidi známé i neznámé. Což se k salonu hodí skvěle. Potěší vás i DJ pult, protože tu bývají tančírny. A cvičí se tady jóga. Brzy přibydou módní přehlídky. A další akce pro zdraví i zábavu. Rolland má našlápnuto být jedním z nejvíc cool míst v Praze. je to tu čisté a hezké a fakt můžeme říct, že je to fajn podnik – pomozte mu svou návštěvou k rozvoji!

Eventy + všechno info najdete ZDE.
Tajný tip: Zažehlovací vlasová liftingová péče s ceramidy. Šetrně zacelí poničené vlasy – super věc. Bude vás to stát hodinu a půl času a nějaké koruny, ale poničené vlasy nasají spoustu opravných látek a budete se cítit skvěle!

Marek Musil (1974) je současný český vizuální umělec.
Jako módní a reklamní fotograf si vytvořil velmi osobitý styl, který svou osobitostí inspiroval mnohé reklamní agentury. Neúnavné hledání autenticky silného výrazu v profesionální práci ho přirozeně přivedlo k umělecké fotografii.
Pozoruhodná série fotografií s názvem UNDERWATER MOTION může být interpretovaná jako cílené zběhnutí Marka Musila od komerční práce k naplnění jeho umělecké potřeby. Částečně je to také únik do klidu, kde sám autor reflektuje svůj pohled na svět prestižní reklamy. Při této meditaci pod hladinou, za kterou stojí hodně času a technického kumštu se autor regeneruje a nabírá sílu do nové tvorby. Samotná instalace výstavy vtahuje návštěvníka do dvou světů. V jednom dominuje krása a jemný humor, z druhého je cítit zmatenost a stres současné doby.
Bez pardonu patřím do kategorie zběhů. Začínal jsem v grunge stylu 90. let jako muzikant, který podlehl alternativnímu rocku, běsnění elektrických kytar a hlavně magickým úderům do bubnů. Můj hudební světonázor mě pomalu, ale jistě přesvědčil o síle jednoho okamžiku, který stojí za to zachytit a nepustit. Jenže černobílé focení kapel, koncertů a kamarádů mi bylo málo, chtěl jsem barvitě vidět, slyšet a žít. Vydal jsem se proto se svým foťákem na cesty po Evropě, Severní Africe, na Blízký východ a v Izraeli jsem našel na chvíli druhý domov. Ale kde se cítím opravdu skvěle a stále se tam vracím, jsou Spojené Státy, protože tady jsem objevil kromě kontroverzní Ameriky svět komerční a módní fotky. Mojí poslední zastávkou je role energického fotografa, který již 11 let fotí pro přední české módní a lifestylové magazíny a reklamní agentury. Životní styl jsem si našel, je to moje práce a radost z ní.
www.marekmusil.com

[/pane]

[pane title=“SUPER.CZ: GRAND OPENING ECOart SALONU ROLLAND s Evou Josefíkovou a Kateřinou Winterovou“]

FOTO: Hermína

Jsou krásní: Přesto své syny éterická herečka Winterová raději ukrývá – SUPER.CZ

22. září 2014 17:55

Kateřina Winterová si úzkostlivě chrání soukromí. O jejích dětech se prakticky nic neví, snad jen to, že jsou dvě, jsou to kluci a jeden z nich už chodí do školy.

Když tedy vyrazila herečka na otevření multifunkčního salonu krásy s holistickým přístupem v doprovodu svých synů, bránila je před fotografy vlastním tělem. Kateřina nechtěla prozradit jména svých roztomilých capartů, jinak ale o své rodině mluvila poměrně otevřeně. Bylo pro nás překvapením zjistit, že Winterová rozhodně není typickou hospodyňkou, i když s kamarádkou Lindou Rybovou v pořadu Herbář připravovaly nejrůznější léčivé dobroty.

„Není žádným tajemstvím, že jsem nikdy nebyla super kuchařka,“ se smíchem se přiznala Winterová, které ale pořad na České televizi přece jen otevřel obzory. „Tento přístup jsem měla vždycky. Jen se mi prohloubily znalosti a možná jsem se naučila právě víc vařit.“

A oceňují její synové, že jejich maminka vaří víc a zdravě za použití bylinek? „To asi jo, ale na babičku určitě nemám,“ směje se Katka.

Stálá členka činohry Národního divadla v Praze a zpěvačka skupiny Ecstasy of Saint Theresa byliny pouze nekonzumuje, ale také se jimi zkrášluje. Díky tomu jí například extrémně rychle rostou vlasy. V bio salonu na pražských Vinohradech, kde se dbá na obecně prospěšný a udržitelný přístup k naší zemi, jí proto nedávno ustřihli vlasy o dvacet centimetrů, ale přesto se stále pyšní dlouhou hustou hřívou. „Vlasy mi rostou rychle, protože už několik let používám přírodní šampony. Někdy si je i sama vyrábím. Je to sice hezká zábava, ale je to časově náročný a moc dlouho to nevydrží,“ krčí rameny éterická herečka. ■ Jiří Čeladík super.cz

Tajemství husté hřívy krásné Josefíkové. Na hlavu si plácá běžné potraviny – SUPER.CZ

23. září 2014 5:55

Jednou z návštěvnic nově otevřeného pražského multifunkčního salonu krásy byla také Eva Josefíková (24). Herečka sice vzhledem ke svému věku o vzhled nemusí příliš úzkostlivě pečovat, přesto se začíná zajímat o nové zkrášlovací metody.

„Nikdy v životě jsem nebyla na kosmetice. Pomalu na sobě začínám pozorovat, že bych o sebe měla víc pečovat. Díky mému povolání pleť trpí a uvědomuju si, že by si zasloužila více péče,“ nechala se slyšet představitelka pohádkových princezen.

Partnerku Jiřího Mádla (27) úplně neoslovuje komerční přístup k životu a ráda hledá možné alternativy. „Vzhledem k tomu, že jsem z Moravy, tak jsem navyklá na bio produkty. Mám to ráda, ale určitě nejsem na tyhle věci slepě zaměřená,“ říká Eva, která nám přece jen prozradila svůj tajný trik na husté a lesklé vlasy. „Praktikuju radu své pratety a na vlasy si čas od času nanáším syrová vajíčka. Člověk pak jen nesmí vlasy spláchnout horkou vodou, jinak by měl na hlavě smažená vajíčka,“ směje se Eva, která využívá více bio potraviny než zkrášlovací organické produkty. ■  Jiří Čeladík super.cz

[/pane]

[pane title=“DOLCE VITA: eko zásady“]

V zářiovém čísle předního českého magazínu o designu, umění, módě a životním stylu je i ECOart SALON ROLLAND.

EKO ZÁSADY

Na rohu Francouzské a Sázavské na pražských Vinohradech najdete od konce června ECOart SALON ROLLAND, místo které nabízí kadeřnické, kosmetické a masérské služby, ale i nazávislou galerii, prostor pro workshopy či lekce jógy. Vše v bio duchu.

TEXT ONDŘEJ ELSNER FOTO ARCHIV ROLLAND

Multifunkční prostor si klade za cí propojit krásu těla, ducha i mysli výhradně holistickým způsobem. V kadeřnictví si přijdou na své milovoníci bio a eko kosmetiky, protože nejen stravou, ale i pokožkou přijímáme do našeho těla škodliviny. Veškeré používané a prodávané produkty proto neobsahují parabeny, syntetické parfemace, umělá barviva ani vazelínu a jsou maximálně šetrné k pleti, tělu a vlasům. Místní fair play ceník služeb je v centru metropole prakticky nevídaný a je sympatické, že zdejší prvotřídně profesionální služby jsou dostupné v podstatě komukoli. Vydařený interiér sleduje současný trend propojování industriálních prvků, zašlého venkovního stylu, starých školních škamen a otevřeného variabilního prostoru. Pokud se nespokojíte jen s prostorem, navštivte místní galerii, semináře či diskuze.

Zastavte se na přesvědčit na vlastní oči – 17. 9. od 18 hodin na GRAND OPENING nebo 20. 9. v rámci ZAŽÍT MĚSTO JINAK od 10 do 10! Rolland je prostě životní styl.

Článek online.

[/pane]

[pane title=“BLOGESROBES.CZ: Krása s přesahnem je Ecorolland“]

image
V průběhu léta se na pražských Vinohradech, konkrétně na Francouzské třídě 17, otevřel první ECOart SALON ROLLAND v České republice. Už na první pohled je ale patrné, že se nejedná pouze o další mekku krásy. Tento salón vypráví příběhy a navíc se ocitnete vkreativním prostředí s neskutečně příjemným personálem, který ctí holistický přístup za každé okolnosti!


Tvůrkyni franchisingového konceptu a realizátorku Martinu Sikorovou inspirovala chuť dělat věci poctivě, upřímně, neplýtvat materiály a recyklovat. Přesně tyto aspekty jí vedly k tomu, aby otevřela první eco salón s francouzsko-italskou kosmetickou značkouRolland. Spojila tak kvalitní beauty služby, vzdělávání a kulturu (pořádají se zde každý týden zajímavé akce) a ekologické zásady, i proto se stal salón sběrným místem hliníku a BIO-odpadu.


Na tomto místě se pracuje výhradně s organickou kosmetikou, která je vhodná na přecitlovělou pokožku. Služby tu nabízí dokonce i pro děti! My vyslaly Nikol K., aby si vyzkoušela procedůru s bylinnými přípravky, protože zrzky jsou citlivky od přírody. Nikol si naprosto zamilovala a DOPORUČUJE Sea salt spray, který funguje místo laku na vlasy, takže je k její citlivé pokožce šetrný a fixuje perfektně každý účes!

image

BR TIP:

Tuto středu chystá EcoRolland Grand Opening! Kromě představení produktů a filozofie celého salónu na vás čeká vernisáž fotografií projektu UNDERWATER fotografa Marka Musila, muzika a poezie!

ZDROJ ČLÁNKU: http://blogesrobes.cz/post/97562915309

[/pane]

[pane title=“LOHAS MAGAZÍN: Vše, co musíte vědět o barvení a kadeřník vám to nepoví“]

Protože stále, zas a znovu vycházejí mystifikující články o tom, které barvy jsou a nejsou přírodní a redaktoři renomovaných časopisů nedbají na skutečný význam svých slov a jejich dopad, rozhodli jsme se v tom vám všem, které to zajímá, udělat jednou provždy jasno. K tomu přidáváme nástin salonů, kde služby tohoto typu můžete využít – některé z nich jsme otestovali na vlastní kůži.

V první řadě třeba oddělit zrno od plev, takže na úvod se pověnujeme konvenčním vlasovým značkám oxidačních barev, které okouzlují své uživatele a uživatelky dobrými marketingovými tahy a spoustou krásných slov v podobě „bez amoniaku“, „přírodní“, „olejové“.
Aby bylo všude úplně jasno, každý odborník vám řekne, že absence amoniaku znamená nahrazení tohoto „otvírače“ vlasu a urychlovače barvení něčím jiným, mnohdy stejně toxickým ovšem ne tolik čpícím. To, že v barvě není amoniak, ovšem neznamená, že tam není peroxid, který vlasy ničí nejvíce, jak jinak by ta barva oxidovala? Na internetu jsme našli jen jedno video, které se zabývalo alternativními oxidanty a články k tomuto tématu žádné. Co se týká oleje, ten vaše vlasy v případě konvenčních olejových barev nijak neopečuje ani nezregeneruje, pouze se postará o přenos pigmentu – ale zní to jinak hezky, to je pravda. No a co do přírodnosti konvenčních oxidačních barev bez amoniaku? Ať už mají název či přízvisko jakékoliv, jsou jen čistou chemií, ačkoliv šetrnější a uživatelsky příjemnější!
Podíváme-li se do historie, začaly barvy bez amoniaku svou dráhu vzestupu v Americe zesvětlením od Farouk systems  – první bezamoniakový melír použil a vymyslel v roce 1986 majitel značky a zakladatel, Farouk Shami. Na český trh přišly bezamoniakové barvy až dlouho po roce 2000 v podobě barvicího systému na olejové bázi INOA od L´Oréalu. V tuto chvíli i další konvenční značky nabízejí podobné barvicí řady, jsou to barvy bez amoniaku a parfemace Schwarzkopf  Essensity nebo barvy od značky Sebastian, kterými u Oscara barví i Daru Rolins. Maloobchod za profi řadami barev samozřejmě nezaostává, takže od Schwarzkopfu i L´Oréalu seženete v drogeriích podobně šetrné a nečpící barvy.

Ekologické stále neznamená čistě přírodní!

Klasickou oxidační barvu bez amoniaku si vedle konvenčních značek však můžete dopřát i v ekologickém balení a s organickými složkami. Opět třeba upozornit, že nejde o žádný přírodní zázrak a absenci chemie, ale takto profilované značky nabízejí dohledatelnou šetrnost vůči životnímu prostředí v podobě obalů a některých pěsticích složek, které v barvách najdete. Nadstavbou je jim také nekomerčnost, žádná maloobchodní nabídka, která značku často degraduje na méně kvalitní, a promyšlená filozofie směřující ke zdraví zákazníků a zdraví planety Země.

Mezi jeden z nejpromyšlenějších konceptů tohoto typu podle nás v ČR patří italská ekologická kosmetika z rodinné firmy poblíž Bologni, rolland. Značka nabízí přírodní péči o tělo RICHGREEN, certifikovanou dětskou přírodní kosmetiku Gemma, úžasnou profesionální kosmetickou péči BIO3T, která je založena na několika základních produktech, do nichž se přimíchávají organicky vytvořené účinné látky v podobě sér a ampulí. A v neposlední řadě má rolland hlavně profesionální vlasovku – melíry a barvení bez amoniaku, výborné stylingové přípravky se silikony minerálního, nikoliv syntetického původu a dokonalou řadu pro péči o vlasy a pro léčbu vlasových problémů. Melíry od rollandu jsou bezkonkurenční a skvělé, i bez přelivu lze docílit na vlasech chladnějšího tónu a chladné odstíny barev chytají chladně zcela bez problémů. Nově rolland otevřel svůj první Eco art salon v Praze na Francouzské ulici 17. Hlavní kadeřnickou hvězdou je tu inovativní a velmi šikovný kadeřník Pavel Kroupa a v salonu najdete vše, co si představujete pod pojmem ekologie a zdravý životní styl směrem pro vaši krásu. Seznam salonů v celé republice, kde používají barvy a péči od rollandu najdete ZDE.

Další barvy bez amoniaku a mimoto i péči a styling nabízí italská profesionální značkaPhilip Martin´s. S barvami žádnou osobní zkušenost bohužel nemáme, ale výborná a zkušená kadeřnice Miluška z Lazebnictví u Milušky, si pochvaluje jejich péči, kterou kombinuje s barvicím systémem INOA od L´Oréalu. Seznam salonů, kde s touto značkou pracují, najdete ZDE.

Z šetrných salonních značek, které mají k dispozici ekologické barvicí systémy, styling i vlasovou péči jsou v ČR: Paul Mitchell (např. salon Tribo v Praze v Revoluční), Davines (Eco salon v OC Lužiny – který je eco spíše jen názem a použitím této šetrné značky – a spousta salonů po celé ČR o kterých víme, ovšem nenalezli jsme nikde jejich seznam). Ze Slovenska pak po českém trhu pokukuje německá profesionální vlasová ekoznačka Fuente a v neposlední řadě styling a šetrnou ekopéči má i „hipsterská“ značka Kevin Murphy.

Nejšetrnější profesionální barvení!

Od ekoznaček s puncem profesionality – řekněme si to na rovinu, v salonu potřebují za své ceny jistý efekt, což čistě přírodní kosmetika nezaručí, proto se dá pochopit, že od teď už se budeme věnovat barvám vhodným spíše pro domácí použití. V celé republice najdete pouze dva salony, kde se můžete nechat obarvit velmi netoxickou oxidační barvou na olejové bázi Color Erbe anebo přímo pak rostlinou barvou v biokvalitě Logona nebo Khadí.
Jde o salon Navlasbio v obchodě Biokosmetika, Slezská 6, Praha 2, kde svůj um předvádí japonská kadeřnice Koko a nově i známý kadeřník Filip Gregor, a to s barvami Color Erbe Logona. Druhým salonem je v Praze Bubenči salon 4K Bio Studio, kde vedle Color Erbe používají rostlinné barvy Khadí.

Oxidační barvy na doma

Jak už jsme zmínili, profesionální barvicí systémy žádají efekt, a proto se ty šetrnější oxidační barvy s absencí těch nejhorších toxinů vyrábějí jen k domácímu použití, ačkoliv profesionálům v jejich užívání nic nebrání. Profesionální kadeřníci jsou však zvyklí pro to nejšetrnější obarvení vybírat sílu oxidantu, což právě u směsí na doma nelze. Už vícekrát zmíněné barvy na olejové bázi Color Erbe bez čpavku, nanoxynolu a resorcinu stojí okolo 250 Kč, omezený počet odstínů pak neobsahuje ani toxické tmavé barvivo p-fenylendiamin a barvy jsou k dostání v obchodě Biokosmetika na Praze 2 a na www.biobeauty.cz. Španělské barvy Naturtint  jsou vhodné pro vegany, neobsahují amoniak, parabeny a resorcin a nejsou testovány na zvířatech. Naturtint koupíte na www.bioobchod.cz a stojí 300 Kč. Další značky, které seženete na www.organictime.cz, jsou od holandského výrobce s téměř třicetiletou tradicí a jmenují se Hairwonder (ta je o něco šetrnější) a HennaPlus. Barvy Hairwonder neobsahují PPD, amoniak ani parabeny a naopak obsahují 9 organických složek, cena je 295 Kč; barvy značky Hennaplus stojí 275 Kč aneobsahují žádnou z těchto škodlivých přísad: parabeny, PPD, amoniak, resorcin, umělé vůně, ftaláty ani pižmo. V lékárnách po celé republice (což je zatím nejleší dostupnost barev tohoto typu) jsme navíc nedávno objevili barvicí systém Color and Soin bez amoniaku resorcinu a parabenů – více info ZDE.

Skutečně přírodní barvení

Tady si znovu probereme odstavec, který jste už v jednom z našich článků jistě zaregistrovali. Jde o rostlinné práškové barvy na bázi přírodní pigmentů, které se do vlasu nevstřebávají, ale obalují ho, čímž vlas opečovávaní, zkvalitňují, zpevňují a chrání. Problém může nastat při jejich kombinaci s oxidačními barvami, ale ne kvůli jejich přírodnosti, ale kvůli obsahu kovových barviv, které jsou do klasické heny často přidávány, aby vybarvila červenou, a jsou tak nezdravá, že snad lépe si vlasy obarvit konvenční oxidační barvou. V kombinaci s oxidantem totiž kovová barviva způsobí odpadávání pramenů vlasů, na které vás v rámci kombinace heny s klasickým barvením upozorní každý kadeřník. Proto doporučujeme především dbát na původ heny v rostlinných barvách, vyvarovat se levné heny s příměsí kovů a sledovat u rostlinných barev certifikaci – více ne toto téma v našem článku ZDE.

Kvalitní rostlinné práškové barvy najdete v Čechách u značek Logona, Sante, Khadi,  Lush, Henné Color, HennaPlus. Značky se liší cenou, mírou přírodnosti svých složek, hrubostí prášku, certifikacemi a poměrem heny ve složení – značky Logona a Sante mají například heny jen minimálně, Khadí je zas široko daleko nejlevnější a prý funguje dobře. Doba působení rostlinných barev je delší než u přírodních, ale pohybuje se v zásadě od 30 minut (Khadí) až po 3 – 4 hodiny (Logona, Lush).
U práškových rostlinných barev je důležité vědět, jakým způsobem se zachovají na vašich vlasech. Předně nezakryjí šediny, spíše je přirozeně překrývají. Pokud šedinychcete zakrýt, musíte vlas předpigmentovat třeba tmavě hnědou a pak následně použít vaši zvolenou barvu. Rostlinné barvy se do vlasu nevpíjejí, nijak ho nenarušují, fungují tak, že ho obalují. Zpočátku jsou nutné třeba i tři aplikace, aby rostlinné barvivo obalilo vlas dostatečně. Rostlinné barvy, především pak ty certifikované, jako Khadí nebo Logona, jsou extrémně vhodné pro těžké alergiky a jsou úžasným kreativním prostředkem, se kterým si můžete namíchat svůj vlastní odstín. Tyto barvy však nabízejí pouze teplé barevné tóny, pro ty chladné už je třeba chemie. Můžete je v zásadě použít i na chemicky barvené vlasy, ale bezpodmínečně musíte barvu zkusit na jednom skrytém prameni, abyste zjistili reakci – se zesvětlenými vlasy totiž nemusí být nejlepší.

Mezistupněm mezi přírodní permanentní barvou a čistě rostlinnou práškovou barvou jsou přelivy, neboli krémové barvy, které v Čechách najdete u značek Henné Color a HennaPlus. Čistě přírodní krémové barvy, dokonce s certifikací, v několika málo odstínech nabízí v unikátním patentu německé biokosmetické značky Logona a Santé.

Kompletní článek naleznete: www.lohas.cz

[/pane]

[pane title=“INSIDECOR: ECOart SALON ROLLAND_Kadeřniství s přesahem“]

Pražské Vinohrady přijaly v červnu do svých ulic nový kadeřnický salon. V čem je neobyčejný? To se dozvíte o pár řádků níže.

Na počátku zrodu kadeřnictví stála italsko-francouzská značka přírodní kosmetiky Rolland, kterou v roce 2013 přivedla Martina Sikorová na český trh. Jelikož se Rolland dobře ujal a získal si mnoho příznivců, rozhodla se Martina, která se do té doby pohybovala v neziskovém sektoru, posunout svůj projekt ještě dál a o rok později založila kadeřnický salon, který nabízí i kosmetické služby a masáže. Zároveň slouží jako showroom kosmetiky Rollandu pro Českou a Slovenskou republiku. Martina Sikorová vytvořila pilotní projekt franchisingového konceptu ECOart salonů v České republice a vůbec první podnik tohoto druhu u nás. Drží se stejné filosofie jako kosmetická značka Rolland: tedy neplýtvat materiály a recyklovat, co to jde. Holistický přístup se zde promítá i v přátelském a srdečném personálu, éterické hudbě či aroma difuséru, který celý prostor krásně provoní. Kadeřníci, kosmetičky i maséři vždy pracují s organickou kosmetikou, biodynamicky pěstovanými bylinami, vlasy barví barvami bez amoniaku, používají esenciální oleje a eticky získané komponenty ze zemí třetího světa.

ECOart salon Rolland není tuctové kadeřnictví, kde služba končí a začíná úpravou vlasů. Koná se tu řada akcí. Doporučit můžeme například jógu, tančírnu či výstavy, které se v salonu budou pravidelně každý měsíc střídat. Díky flexibilitě nábytku v prostoru lze místnost vždy přizpůsobit dané události: když se například každý čtvrtek cvičí jóga, z kadeřnických zrcadel se prostě vytvoří zrcadlová stěna. „Naším cílem je vytvořit komunitu a vzdělávat lidi. Mimo jiné budeme pořádat semináře o biodynamice a o tom, jaká je energetická náročnost produkce různých materiálů,“ říká Martina Sikorová.

Se salonem spolupracuje třeba obecně prospěšná společnost KOKOZA, která se především zabývá urban gardeningem a komunitními zahradami v centrech měst. Do kadeřnictví umístila organizace hnědou popelnici, do níž se bude sbírat tříděný odpad nejen ze salonu, ale i z jeho blízkého okolí. Třídit se tu budou hlavně hliněné tuby, ve kterých se prodávají barvy na vlasy, a další výrobky z aluminia. „Sběrných míst, kam lidé můžou přinést hliník, je v Praze málo. Když si u nás zákazník koupí barvu v hliněné tubě, může ji pak přinést zpět prázdnou,“ vysvětluje majitelka. Podobně se v salonu od zákazníků vybírají i prázdné skleněné lahvičky; ty poté kadeřnictví předá designérům, návrhářům či uměleckým školám, kde najdou další využití.

Ekologie a příroda se odráží i v pojetí interiéru kadeřnictví. Koncept vytvořil společně tým Martiny Sikorové a Lucie Novákové (Lulu Newman). Pojetí kadeřnictví navazuje na vzhled produktů Rolland. „Jsou jednoduché, lékárenské, retro a krásné,“ vysvětlují Martina a Lucie. Salon je proto políben industrialitou a lehkou nedbalostí, která dává vyniknout přírodním materiálům – příkladem může být schválně přiznaná textura původní zdi, která symbolicky propojuje starý a nový prostor, či stěna z krabic od produktů Rolland. Realizace probíhala pouhý měsíc a nápady přicházely velmi spontánně.

V místě se dříve nacházela tančírna, měla snížený strop a byla rozdělena příčkami. Ty byly odstraněny a strop se zvýšil, čímž se prostor více otevřel. V ECOart salonu Rolland najdete minimum úplně nových věcí, většina pochází z druhé ruky. Tím místo naplňuje svou filosofii, dle níž nechce vytvářet nový odpad a smysluplně využívat to, co již existuje a je funkční. Zaujaly nás třeba staré vojenské skříňky z továrny u Prahy nebo vintage žluté židle pečlivě posbírané po různých anticích.

Zrcadla na kolečkách jsou zasazena do rámů, jež truhlář vyrobil ze starých prken. Mobilní zrcadla a všechen další nábytek, který v kadeřnictví najdete, byl vyroben podle návrhů hlavní designérky projektu Lucie Novákové. Původní betonovou podlahu designérka pouze zbrousila a nechala nalakovat. Dřevěné stromy za okny jsou přímo od firmy Rolland, tedy dovezené z Itálie. Vtipně je řešená toaleta: „Staré dlaždice jsme vytloukli a prázdná místa po nich natřeli tabulovou barvou. Můžete tu tak nechat vzkaz pro dalšího návštěvníka. Tabulovou barvu najdete i na skříni a posuvných dveřích, kde slouží jako skvělý komunikační prostředek pro personál i zákazníky,“  říká Lucie.

ECOart salon Rolland na adrese Francouzská 17 funguje teprve dva měsíce. Za tu dobu ovšem stihl sklidit spoustu pozitivních zpětných vazeb a vytvořila se kolem něj komunita, která se postupně rozrůstá. Chcete-li se přesvědčit o výjimečnosti tohoto místa, přijďte využít jeho kadeřnické, kosmetické či masérské služby ve všední den mezi osmou ranní a osmou večerní, v sobotu pak od 10 hodin ráno do 16 hodin odpoledne. Nebo se stavte 3. září, kdy proběhne vernisáž obrazů Lyuben Petrov, první Tančírna s dýdžejem Carlos Squintem a jeho exkluzivním hostem IM Cyberem. Produkty Rolland si pak budete moci zakoupit za zvýhodněnou cenu při Beauty Garage Sale. Velká slavností otvíračka ECOart salonu Rolland proběhne 17. září. Těšit se můžete na DJ Johanku, módní přehlídku značky La Femme MiMi a představení fotografií Marka Musila. Uvidíme se?

Článek na blogu: www.insidecor.cz/blog/ecoart-salon-rolland-kadernictvi-s-presahem/

[/pane]

[pane title=“INSIDECOR: Designové číslo jedna na pražských Vinoradech ve službách“]

ECOart SALON ROLLAND se stal číslem jedna v doporučených místech v Insidecoru, kde jsou poskytovány služby a zároveň jsou originální svým neotřelým designem. Design je totiž životní styl, stejně jako ROLLAND.

Vinohrady  jsou rozdělené mezi obvody Praha 2, Praha 3 a Praha 10.  Jak již název čtvrti napovídá, na počátku byly vinice. Ty tu vznikaly na popud Karla IV.  po založení Nového Města. Postupně se ale začaly vytrácet a v 18. století se zde nacházely spíše různé usedlosti a letohrádky.

Dnes patří Vinohrady mezi jednu z nejprestižnějších a nejoblíbenějších částí města. V minulosti si je oblíbili například bratři Čapkové a řada dalších známých osobností. Najdete tu jak restaurace první cenové kategorie, tak p

odniky s příjemnou dávkou folkloru.  Když vás vysedávání po kavárnách omrzí, můžete se jít proběhnout do jednoho z tamních parků – ať už do Riegrových nebo Havlíčkových sadů. Stále je tu co objevovat.

Článek: www.ecosalonrolland.cz/designove-cislo-jedna-prazskych-vinoradech/

Zdroj: http://www.insidecor.cz/blog/vinohrady/

[/pane]

[pane title=“PROTIŠEDI.CZ: Na pražských Vinohrdech to jede, nejen Krymská, ale i Francouzská ožila!“]

ECOart SALON ROLLAND na PROTIŠEDI.CZ

ECOart SALON ROLLAND je první nezávislý multifunkční prostor, který spojuje krásu těla, ducha a mysli. Kreativní a invenční kadeřnický, kosmetický a masérský salón s holistickým přístupem.

Kromě kvalitní salónní péče s organickými produkty, kterou prostor nabízí, funguje část salonu jako galerie, ve které se představítalentování malíři, fotografovémódní návrháři a v brzká rána a pozdní večery se v ní cvičí jóga. Živý prostor, kde krom vernisáží, výstav, módních přehlídek, seminářů a workshopů, probíhají i pravidelné Tančírny, které vychází z minulosti místa, které jakovinohradská tančírna opravdu fungovalo!

Salon dodržuje ekologické zásady, přispívá obecné prospěšnosti – třeba i poskytnutím hnědé BIOpopelnice veřejnosti a tím, že se stal sběrným místem hliníku! Co salón vyprodukuje, to recykluje nebo částečně dál zpracovává. Například skleněné lahvičky, ve kterých je balena ROLLAND OWAY péče i styling můžete do salonu vrátit a dostanou se k mladým designérům! Nedá se opomenoutjedinečný design a vzdušnost celého salonu, jehož koncepce směřuje právě k udržitelnosti.

Nový ECOart SALON ROLLAND najdete v samém srdci Vinohrad na ulici  Francouzská 17, Praha 2. Jak ho poznáte? V okně mají strom a zahradu z keříků rajčat a bazalky : ) Strefte se do těch správných dveří!

VISIT US ON STREET VIEW
https://www.google.com/maps/@50.0739,14.440146,3a,75y,331.37h,90t/data=!3m5!1e1!3m3!1sJGV-mDzgLocAAAQXIjsfrQ!2e0!3e2!6m1!1e1?hl=cs 

RELATED CONTENT:

[/accordion]

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás, že jsme tu opět pro Vás v naší klasické otevírací době:

Pondělí 8-18h

Úterý 11-21h

Středa 8-18h

Čtvrtek 11-21h

Pátek a sobota po předchozí domluvě.

Těšíme se na vás!

Eco Salon Oway