KONTAKT:

SHOWROOM & OWAY ACADEMY

Francouzská 17 / Sázavská 1

+420 725 783 123

Email: showroom

www.ecosalonrolland.cz

Navštivte nás: Street View

 

O nás

SHOWROOM

Organická vlasová synergická tělová a pleťová kosmetika založená na biodynamických principech.

SLUŽBY

Spa kadeřnický salón s holistickým přístupem, který nabízí zákazníkům jen tu nejlepší péči.

VZDĚLÁVÁNÍ

Vzdělávejte se nejen v oblasti rekvalifikačních kurzů, ale i na tématických seminářích a workshopech.

ECOart SALON ROLLAND

ECOart SALON ROLLAND je vlasové studio v Praze, vzdělávací centrum ROLLAND ACADEMY a zároveň první nezávislý multifunkční prostor, který spojuje krásu těla, ducha a mysli. Kadeřnický salón s holistickým přístupem, kde se můžete vzdělávat nejen v oblasti rekvalifikačních kurzů, ale i na tématických seminářích a workshopech. Své zdraví můžete upevnit na lekcích jógy, na přehlídkách a vernisážích se zároveň můžete setkávat s talentovanými umělci. Dodržujeme ekologické zásady a dbáme na obecně prospěšný a udržitelný přístup k naší zemi.

ROLLAND a Franchising
 
 
Po dokonalém plánování, testování a průzkumu trhu jsme počátkem roku 2014 začali realizovat pilotní projekt ECOart SALONU ROLLAND. Koncept stojí zejména na vhodném prostoru a lokalitě. Nám se podařilo vyhrát výběrové řízení na krásných 180 m2 přímo na Francouzské třídě. Prostor, který byl veřejně prospěšným od nepaměti a my děkujeme zástupcům městské části Prahy 2 za pomoc a podporu.
 
Máme krásný původně taneční sál, kde naše prababičky a pradědové radostně trávili volný čas a my věříme, že přispějeme k všeobecné spokojenosti nejen vinohradské veřejnosti. Štěstí přeje nejrychlejším, proto jsme společně s celým týmem nasadili přímo závratné tempo při rekonstrukci a skutečně každý z nás vnášel kus sebe nejen do interiéru. Podařilo se nám slavnostně a hrdě spustit 1. 7. 2014 zkušební provoz ECOart SALON ROLLAND. Jak ale Aristotelés pravil „celek je víc, než souhrn jeho částí“, mějme tento základ holismu stále na paměti a nechť provází nejen salon na Francouzské, ale a zejména všechny další prostory které otevřeme, protože udržitelnost celého projektu není na jedné osobě ale skupině lidí, vás.
 
Srdečně,
Martina Sikorová.
 
Chcete být součástí a zapojit se do projektu sítě ECOart SALON ROLLAND?
 
Chcete dát svému stávajícímu salonu nový náboj, nebo berete projekt jako novou investici? Nabízíme různé úrovně zapojení do konceptu. V případě zájmu o více informací o franchising či práci s materiálem rolland nás kontaktujte na rolland@rolland.cz
 
 
ROLLAND a Design
 
 
Interiér ECO SALONU ROLLAND navrhla interiérová designérka LULU NEWMAN, která má za sebou nespočet interiérových realizací.
 
Pro koncept ECO SALONU ROLLAND je jedním ze základních myšlenkových pilířů holistický přístup – a na tuhle myšlenku Lulu v realizaci interiéru ECO SALONU ROLLAND navázala. Protože vnímání celku není o zkoumání jeho jednotlivých částí, ale celek jako takový může ovlivňovat a působit na své části.
 
Lulu se inspirovala samotnými produkty skupiny Rolland a původním prostorem ECO SALONU ROLLAND, který  fungoval jako tančírna a posléze jako lékárna. Pro Lulu byl přístup kosmetiky Rolland něčím úplně novým – od designu produktů, který je jednoduchý, ale designově čistý a nápaditý, přes myšlenku kompletní recyklace obalových materiálů. Idea recyklace se tak objevuje jako základní design ECO SALONU ROLLAND, jde o to spojit původní příběhy, přiznat svou minulost a ukázat ji jako neustále životaschopnou, protože je to přirozené. Proto se v interiéru salonu objevuje původní betonová podlaha, zeď a dlaždice. Recepce a zázemí pro kadeříky je vyrobeno na zakázku se starých masivních dřevených podlah a trámů v kombinaci s plechovými skříňkami.
 
ECO SALON ROLLAND je zároveň v showroomem kosmetiky skupiny ROLLAND.
 
 
ROLLAND a Eco
 
 
Kromě šetrné vlasové péče jsou kadeřnictví s certifikátem ROLLAND ECOZERO GREEN LIVING SALON také zárukou zodpovědného chování k životnímu prostředí. To zahrnuje třídění odpadu, maximální používání přípravků v obalech z ekologicky snadno odbouratelného či recyklovatelného materiálu. Kromě odpadového hospodářství zde šetrně nakládají s vodou a šetří elektrickou energii. Stříhání či barvení vlasů je zde pro vás příjemným zážitkem avšak můžete si být také jistí, že dopad na přírodu bude minimální.
 
Přímo v salonu třídíme 5 komodit (papír, plasty, sklo, hliník a bioodpad).
 
ECOart SALON ROLLAND NENÍ KOSMETIKA, JE TO ŽIVOTNÍ STYL!
 
Ideový směr ECOart SALONU ROLLAND vychází z konceptu ECOZERO salonů italské holistické kosmetiky Rolland. Používané produkty jsou baleny v recyklovatelných materiálech a mají přírodní složení, třídíme odpad, obklopujeme se Fair tradovými výrobky  a snažíme se o celkový ekologický provoz salónu.
 
Striktně dbáme na:
 
RECYKLOVATELNÉ A CERTIFIKOVANÉ MATERIÁLY
Jsou materiály, které lze dále zpracovat a znovu využít. V produktech Rolland používáme recyklovatelné sklo, hliník a papír (na štítky je navíc použit nelakovaný papír a na katalogy a letáky papír s certifikací FSC). Plasty, ve kterých jsou některé výrobky, jsou z plně odbouratelného a kompostovatelného kukuřičného plastu, který je navíc zcela netoxický pro tekutinu uvnitř. Stojany jsou vyrobeny ze dřeva, recyklovatelného kartounu, nebo jiného přírodního materiálu.
 
EKOSPREJE
jsou dávkovače v našich produktech, u kterých nepoužíváme hnací plyn a nahrazujeme jej mechanickým rozprašovačem, abychom uchránili životní prostředí.
 
V používaných produktech nenajdete:
 
SLS/SLES
Jsou průmyslová pěnidla, povrchově aktivní látky, které šamponům zajišťují čisticí schopnosti a bohatou pěnu, jsou však velmi dráždivá a agresivní. SODIUM LAURETH SULPHATE A SODIUM LAURYL SULPHATE tedy ve výrobcích Rolland nenajdete.
 
PARABENY
Jsou zdraví škodlivé konzervační látky – které v produktech Rolland NEMAJÍ své místo.
 
PEG/ PPG/ BG
Jsou emulgátory, které chemicky zajistí propustnost pokožky tak, aby se do ní kosmetický produkt zcela vstřebal – proto POLYETHYLENGLYKOL ani jeho sloučeniny nejsou součástí produktů Rolland.
 
UMĚLÁ BARVIVA
Jsou syntetické látky, které se vedle potravin pro lákavý vzhled zbytečně přidávají také do kosmetiky  – v produktech Rolland je proto nenajdete.
 
UMĚLÁ PARFEMACE
Nepotřebujeme syntetické parfémy a chemické látky pro to, aby naše produkty krásně a nevšedně voněly. Rolland si vystačí s čistými esenciálními oleji, které nedráždí váš čich a zaručí vám během ošetření příjemný a sofistikovaný vonný zážitek.
 
MINERÁLNÍ OLEJE
Jsou přídatné látky získávané z neobnovitelného zdroje – ropy. V produktech Rolland místo nich (paraffinum liquidum, petrolatum) najdete přírodní ingredience se stejnými hydratačními vlastnostmi, které jsou bezpečnější pro vaše zdraví i životní prostředí.
 
EDTA
Jsou  chemické látky,   které  se   běžně používají       jako       pomocné  látky   při   konzervaci. Ve vlasových produktech Rolland OWAY nejsou použity v případě 99 %  z nich.

 

FILOZOFIE

ROLLAND OWAY

 • ORGANIC WAY

  Biodynamické ingredience a esenciální oleje v produktech ROLLAND nejen opojně voní, ale jsou to také funkční a účinné látky. Mají uklidňující účinky, které dodávají rovnováhu a svěžest nejen tělu, ale i mysli.

 • ORTOFFICINA

  Ortofficina 50.000 metrů čtverečních pozemků, kde ROLLAND farmaří v souladu s biodynamickými principy. Zároveň podporují nákup přírodních certifikovaných surovin a bylin "Fair Trade".

 • GREEN CHEMISTRY

  Botanické, organické a biodynamické složky jsou bez toxických nebo agresivních látek, rovnováha mezi přírodou a efektivitou. 100% eko-certifikované a recyklovatelné obaly. Žádné zbytečné obaly.

 • ROLLAND PRODUKTY

  Dokonalá více smyslová vlasová, tělová a pleťová péče s obsahem esenciálních olejů, hydrolátů a čistých mikronizovaných rostlin pocházejících z "KM0" biodynamického zemědělství.

Showroom & Rolland Academy ECOart SALON ROLLAND

Naše akreditované školící centrum je první svého druhu. Nabízíme Vám, že vás naučíme všechny kadeřnické techniky holení, střihů a barvení a to vše kosmetikou, která je inspirovaná japonskou medicínou, tradičními biodynamickými, organickými a etickými principy. Kosmetikou, která šetří životní prostředí a chrání vaše zdraví. A tou je značka Rolland. Více ZDE.

Profesionální tým
99%
Profesionální přístup
99%
Bezkonkurenční přírodní kosmetika
100%
Ojedinělý prostor
100%
team_image

Šetrné barvení s ROLLAND OWAY

Hnectar

Barvící a regenerační péče s efektem vlasového liftingu bez amoniaku, parafenylendiaminu, resorcinolu, alkoholu, umělých parfemací, minerálních olejů a kovů.

team_image

Šetrné zesvětlení s ROLLAND OWAY

Hbleach

Šetrné bez-amoniakové zesvětlující melírovací krémové máslo, které na základě másla Kukui obohacuje vlasové vlákno o vzácné oleje. Jemná přírodní péče bez zápachu.

team_image

Welness zážitek s ROLLAND OWAY

Head.Spa

První welness cílený program péče, odstraňující problematiku vlasové pokožky a vlasů, spojený s blahodárnou masáží provoněnou bylinnými oleji.

PARTNEŘI

 • Malování kreslení
 • the tap tap
 • MAFFLOWERS DESIGN
 • LEEDA
 • KUDY Z NUDY
 • KOKOZA
 • Expats
 • Designblok
 • Art Map
 • Asociace společenské odpovědnosti
Vážení zákazníci,
v příštím týdnu bude OWAY showroom otevřen 2.,4. a 6.11. od 12 do 18h.
Děkujeme za pochopení!
Tým OWAY