KONTAKT:

SHOWROOM & OWAY ACADEMY

Francouzská 17 / Sázavská 1

+420 725 783 123

Email: showroom

www.ecosalonrolland.cz

Navštivte nás: Street View

Vernisáž obrazů Petra Písaříka

17. 12. 2014 VERNISÁŽ “SPECIALLY 4YOU” PETR PÍSAŘÍK, ECOart TANČÍRNA #2 s DJ FATTY M, DEGUSTACE VÍNA

Poslední ECOartová tančírna v tomto roce! Rezident našeho salonu DJ Carlos Squint se nechá doprovodit živou hudbou a DJ Fatty M. V rámci tančírny proběhne vernisáž obrazů všestranného malíře Petra Písaříka a uzavřenou degustací italských a českých vín.

Neuchopitelný a všestranný talent Petra Písaříka na české současné výtvarné scéně stále překvapuje. Ačkoli je velmi produktivní, neupadá do žádné manýry. Jeho vizualita je originální: z neestetických prvků vytváří jinou estetiku nebo také naprosto současný jazyk odrážející složitost a neuchopitelnost naší přítomnosti. Kromě odvážných téměř abstraktních velkoformátových obrazů, v nichž odvážně mísí prvky nižší a vyšší kultury, lidovku se vznešeným, se věnuje také třírozměrné tvorbě. Písaříkovy objekty jsou směsí mnoha stylů. Najdeme v nich prvky modernistických směrů dada a surrealismu, promítá se do nich zběsilost improvizovaného Fluxusu, zkrátka postmoderně spojují, citují a ironizují všechno, co se dosud ve vizuálním umění objevilo. Písařík je však ojedinělý mág, jemuž se pod rukama z banality zrodí podivuhodná krása. Neváhá použít odpadků či barevných flitrů, nezastaví se před ničím. Má totiž dar odvahy a nasazení pouštět se do riskantních poloh. Petr Písařík je na naší scéně neoddiskutovatelným fenoménem. Na přelomu devadesátých let začínal s výtvarnou skupinou Pondělí, která se už tehdy vymezovala vůči starší postmoderní generaci. Věnovali se zdánlivě obyčejným věcem bezprostředního života a těm zůstal i přes monumentalitu své tvorby Písařík věrný.

zdroj textu: http://www.prague-art.cz/katalog/autori/53-petr-pisarik/

Poslední ECOartová tančírna v tomto roce! Za dýdžejský pult se postavili DJs Loutka a DJ Fatty M. V rámci tančírny proběhla vernisáž obrazů všestranného malíře Petra Písaříka Specially 4you, kterou realizoval přímo pro prostor ECOart SALONU. V nově otevřeném prostoru ČEKÁRNA probíhala degustace českých a italských vín. Děkujeme všem, kteří přišli a podporují tak náši unikátní myšlenku a prostor.

..

..